EMİNE HEMŞİREYİ VURDU, İNTİHARA KALKIŞTI

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, İl Afiyet Müdürü Dr. Adnan Mermi ile alay malay, 1 Nolu Eş Sağlı Merkezi’nde silahlı saldırıya uğrayan hemşire Emine A. ile intihara kalkışan saldırgan Hüseyin B.’nin afiyet durumlarına ilişkin Karaman Terbiye ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Yılmaz’dan bilgi aldı.

Vali Akkoyun, saldırgan Hüseyin B. ile abla Emine A.’nın teyze çocuğu olduğunu ve temas iki yaralının da ameliyata alındığını söyledi. Olaya ilişkin teferruatlı bilgileri üstelik paylaşan Ilbay Akkoyun, “Zaman öğle saatlerinde Karaman 1 No’lu Keyif Ocağı’nın eğin kısmında memur hemşerimiz Emine A., Hüseyin B. isimli vatandaşımız eliyle silahla yaralanmıştır. Görüngü adına 112 ekiplerimiz çabucak müdahale etmişler. 112 Müstacel Yardım ekiplerimiz önceki müdahaleyi yaptıktan bilahare yaralılarımız Karaman Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne getirilmiş. Bağımlı Hüseyin B., Emine A. hemşiremiz yaraladıktan bilahare aynı silahla sine kısmına keskin almak kanalıyla intihara teşebbüste bile bulunmuştur. İki yaralımızın Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şu anda ameliyatları devam ediyor. Itimat ve esenlik birimlerimizin evvel belirlemelere bakarak, Hüseyin B. ve Emine A. ana yarısı çocukları; aralarında elan ilkin değme husumetin olmadığı şu dakika amacıyla tespitlerimiz” dedi.

Fenomen ile ilişkin açık yetenekli soruşturmanın sürdüğünü tabir eden Ilbay Akkoyun, eflatuni amor iddiasına ait de “Keyif ekiplerimizin ve güvenlik birimlerimizin evvel belirlemelerine göre az evvel dahi dediğim kadar seçkin münazaa olmadığı, aralarında özel aynı konunun olduğu, evvel belirlemelere bakarak alınan teyit edilmemiş aynı bilgelik. Tabi anket sonrası, soruşturma sonrası ebat netliğe kavuşturacak inşallah” diye konuştu.

Share: