Erzincan’da kurgu camları buz tuttu

Erzincan’da vasıta camları buz tuttu

ERZİNCAN Gün Doğusu Anadolu Bölgesinde faziletli kesimlerde aktif olan kar yağışının ardından soğuk albeni etkisini artırdı. Erzincan’da şeb arz bağan hava sıcaklığı sıfırın altında 4 dereceye büyüklüğünde indi. Şehir merkezinde soğuk hava dolayısıyla vasıta camları buz tuttu.

Akşam saatlerinde gelgel sıcaklığın hissedilir derecede düştüğü Erzincan’da sabah erken saatlerde işlerine müracaat etmek için sokağa sâdır vatandaşlarda buz mesaisi başladı. Müfrit soğuktan araçlarının camları buz markajcı vatandaşlar tahminî 15 zaman araçlarının ısınması ve çevirici camlarının buzunu temizlemekle uğraşıyor. Hava Bilgisi 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere bakarak, toprak genelinde çekicilik modüler ve az bulutlanmış geçecek. Akşam ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile alay malay düz düzlük pus ve sis hadisesinin görüldüğü bölgede alaz zaman normalleri civarında seyredecek. Bölgede rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, kimi zaman ölçülü kuvvette esmesi bekleniyor.

‘Buzlanma ve tuman uyarısı’

Meteoroloji 12. Kesim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak bölgemiz genelinde havanın modüler ve az bulutlu geçeceği tutum ediliyor. Şeb ve sabah saatlerinde buzlanma ve tuman olayı ile birlikte vadi saha sis ve parmak hadisesi bekleniyor. Rüzgarın şimalli yönlerden belli belirsiz, bazı bazı mutedil kuvvette esmesi bekleniyor. Şeb ve sabahleyin saatlerinde bölgemiz genelinde buzlanma ve giysi olayı ile alay malay kayran yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara alın ilkin sürücüler tevessül etmek için, yetkililerin ve vatandaşların titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir” denildi.

Share: