Galebe Partisinden incizap fail Soner Çam, Genel Başkan Beklenti Özdağ’ı eleştirdi

Parti içindeki muhalif görüşlerinden belde ara sıra arkadaşlarıyla bu arada Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın azmettirdiği kişilerce darbedildiklerini öne sürerek partisinden çekilme eden Soner Çam, Özdağ’a müteveccih gâh iddialarda bulundu.

Çam, İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Utku Partisi Kurucular Oturmuş ve Umumi İdare Oturmuş Toplantısı’nın 25 Eylül’üstelik Ankara’de gerçekleştirildiğini anımsattı.

Kurucular müesses üyesi namına katıldığı bu toplantıda şahsına ve arkadaşlarına yönelik hamle yapıldığını dile getiren Çam, “Özdağ aleyhine lüzumlu birlik hukuki girişimleri başlatacağım.” dedi.

Parti gönüllülerinin bağışlarının bire bir bölümünün partiye ve partinin ihtiyaçlarına değil, kişilere ve kişilerin servetlerine aktarıldığını öne süren Çam, “Söz Konusu linç girişimi bu vakıanın tarafımca ortaya çıkarılması, temas arlı herif kabil konusunda gidilmesi, şahsımın ve bu milletin parasına ehil balkon mücadelesinin sonucu gerçekleşmiştir.” ifadesini kullandı.

Ümit Özdağ’ı eleştiren Çam, şu iddialarda bulundu:

“Ayyıldız Hareketi sürecinde fırka kurulması üzere benden birkaç misil mal istedi. Bana para cem yetkisi verdi. Ben dahi kendisinin zatî banka hesabına parayı gönderdim. Antrparantez Eskişehir ilçelerinin ayrımsız yıllık icar bedellerini başlarken kendisine ödedim, masrafları bireysel yerine karşıladım. Utku Partisi Eskişehir ülke binasının kira ve tüm masrafları tarafımca giderilmiştir. İlerleyen süreçte partide benim kadar bir nice arkadaştan mülk aldığını öğrenince durumdan şüphelenip, tümen muhasebesinde verdiğim paraların karşılığını bulmaya çalıştım. Aynı müddet araştırmalarda bulunduktan sonra bizlerden ve tanımadığımız bir nice kişiden topladığı paraların parti kayıtlarına girmediğine şahit oldum.”

Parti üst yönetiminde FETÖ’den yargılanan kişilerden müteşekkil benzeri sedir olduğunu tez eden Çam, “Bizler Atatürk çizgisinde Türk milliyetçileri kuvvet olacak diye ferah oruçlu duygularla gittik. Ne efsus kim muhtemelen bir süreçten sonra bunun böyle olmadığını gördük.” diye niteleyerek konuştu.

Soner Çam, Utku Partisi Eskişehir İl Teşkilatında istifaların olduğunu söyledi.

Galebe Partisinden istifa fail Bursa Müessis İl Başkanı Halil İbrahim Okumuş ve Antalya Müessis İl Başkanı Galip İlya birlikte Beklenti Özdağ’a yönelik eleştirilerde bulundu.

Share: