Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Galibiyet Bayramı nedeniyle kabul resmi verildi

Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon verildi.

Gaziantep Valiliği aracılığıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen kabul resmi, 25 Fasıla Panorama Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Programa, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Şahin, DOĞRU Öğür Gaziantep Milletvekili Yoğunluk Bakbak, MHP Gaziantep Milletvekili Yüksek Muhittin Taşdoğan, 5. Zırhlı Liva Komutanı Tugay Hacı Halil Osma ile tören düzeni üyeleri ve davetliler katıldı.

Kilis

Canpolat Ciddi Bilgisizlik Merkezi’nde gerçekleştirilen resepsiyonda konuşan Vali Recep Soytürk, 100 sene geçmiş ülkeyi tutmak talip dönemin kıpırdak devletlerine karşı gür aynı alemdar, siyasetçi, askerin liderliğinde umum Türk milletinin ayağa kalkarak buna dur dediğini söyledi.

Celil Alemdar Atatürk’e ve şehitlere Allah’tan yağmur dileyen Soytürk, şöyle konuştu:

“Celil Önder Atatürk ‘Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ diyor ve askeri gözünü kırpmadan gidiyor. Çokça şükür hakeza askerlerin, liderlerin torunlarıyız. Andıran bir tarihte o genlerin bizde bile olduğunu 15 Temmuz’da bütün beraber gösterdik. Anca bir coğrafyadayız kim benzer koşullar etrafımızda dolaşıyor. Aynı duyguyla, genlerle gittiğimiz takdirde karşımızda kim olursa olsun 30 Ağustos’taki kabil ülkemizin bağımsızlığı amacıyla istem birliği içerisinde direneceğiz. Ülkemizden aynı karış yerey vermeyeceğiz.”

Soytürk, davetlilerle kardeşçe yazar bayramlarını kutladı.

Galibiyet Bayramı üzere hazırlanan özel çörek protokol üyelerince kesildi.

Resepsiyona, SELIM Tümen Kilis milletvekilleri Ahmet Salih Üst ile Mustafa Hilmi Dülger, Garnizon Komutanı Piyon Erkânıharp Miralay Özhan Özvural, Belediye Reisi Dünyalık Ramazan, 7 Antrakt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Bitirmiş Komutanı Albay Selami Akşit, İl Itimat Müdürü Ahmet Kurt, gurur müdürleri, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği aracılığıyla Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı’ndaki salonda düzenlenen programa, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Konsept Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

-Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince kentteki aynı düğün salonunda düzenlenen programda, Ilbay Ömer Faruk Ateşin ile eşi Sevilay Coşkun davetlileri karşıladı.

Ilbay Ateşli, gazetecilere, vatan ve istiklal uğruna ecdadın yapmış olduğu hümayun mücadelenin önemine değinerek, “Vatanımızın korunması ve henüz doğacak taşınması noktasında bizlere balaban görevler düşüyor.” dedi.

Programa, Garnizon Komutanı Sancak Mehmet Güvenli Terzioğlu, Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, İl Kurnaz Komutanı Mümessil Albay Miğfer Yağan, gaziler, şehit aileleri, sivil topluluk kuruluşu ve siyasal partilerinin temsilcileri katıldı.

Share: