GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını kınadı

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, İsveç’te Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği uğrunda Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını kınadı.

Hatipoğlu, yaptığı kayıtlı açıklamada, lahut tezkere Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan sefil saldırıyı genişlik dinamik şekilde lanetlediklerini belirtti.

Kur’an-ı Kerim’e keriz elini uzatan akıl hastası İsveçli ve bire bir anlayışı destekleyen bütün sefihleri tarihin “onursuzlar” olarak niteleyeceğinden benzeri gram şüphelerinin olmadığını anlatım fail Hatipoğlu, şunları kaydetti:

” Gündüz boyunca balaban kitaba, peygamberimize ve kutsallarımıza hücumcu hep bedbahtlar tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Çevrim doğar ve batar amma terbiye elbette İslam’ındır. Öyle da kalacaktır. Bu ahlaksızca saldırılar bizi birbirimize daha da kenetlemeli ve elan yaşayan kılmalıdır. Halkı Dindar olan ülkeler çetin ve tepkilerini birleştirdiklerinde tabiatıyla bu düşkün ve onursuzca eylemlere atılganlık bulunamayacaktır. Ülkemizin insanları ve bu haysiyetsiz davranışa tepki gösteren herkesi içten kutlarım. Tabiatıyla bu mazisi rezilliklerle kırcı İsveçlinin iğrenç girişimi sadece kendisinin tıpkısı hamlesi olmadığının farkındayız. İnsanımız bütün bu oyunları bozacaktır. Halkımıza saygıyla arz ederiz.”

Share: