Giresunspor, afetzedeler amacıyla sahaya çıkma

Süper Lig ekibi Bitexen Giresunspor’dan yapılan açıklamada, 3. Klasman ekipleri Orduspor 1967 ve Amber Çay Eynesil Belediyespor ile tedbir maçları oynanacağı ve bu maçların gelirlerinin afetzedelere bağışlanacağı bildirildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

“Eşkâl üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen tahripkâr sarsıntı sonrası birçok vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Talih yerine hepimizi kanun boğan bu yıkmacı depremin yaralarını gelişigüzel saracağımıza olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle Bitexen Giresunspor Kulübü adına, depremzedeler ve sarsıntı felaketinde hayatını kaybeden Giresunspor altyapısından yetişen Saruhan Bolat ile depremde hayatını kaybeden cümle vatandaşlarımızın anısına Orduspor 1967 ve Amber Öz Eynesil Belediyespor ile kulübümüz arasında ülfet maçı oynanmasını planlamaktayız. Bu maçlardan elde edilen gelirler ise hareket bölgesindeki vatandaşlarımıza bağışlanacaktır. Karşılaşmaların oynanacağı tarihler Türkiye Ayak Topu Federasyonu aracılığıyla açıklanacak olan karşılaşma takvimlerinin arkası sıra belirlenecektir.” – GİRESUN

Share: