ICRA VEKILI ARISTOKRAT: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’birlikte DOĞRU Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, tıpkı bir tane yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde bire bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’de Afrin’den daima yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede en zor alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun kim aynı tek yıldırıcı kalmadan zaman arı sili. Benzeri taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum tertemiz ve burada göstermek istiyorum, size ifham etmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 terörist kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Cenabıhak nasip edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkısı yegâne soysuz terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCEKI SANA MAIL MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada hisse senedi bitmiş değil. Yeniden söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Insan Sakarya Düzlük Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bereketli memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Benzeri üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde iyicene konuşuyor kim, o kadar güzelce konuşuyor. Amma sınır dışı tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle nasıl oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı zahir alınır. Ey Kılıçdaroğlu, senden önce bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Soylu, “Şimdi ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum gelişim bana düşecek diye. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, benzeri de belediye başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na bel şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar et kafalı bıraktı, demincek Türkiye’yi yine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: