Sonuç an haberi! Vekil Soylu: Bursa’da hapis memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’da DOĞRU Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Tanrı’a hamdolsun, zaman ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, aynı biricik yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkısı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar senelerce Suriye’de Afrin’den sürekli terörist aktardıkları, terörle mücadelede genişlik ağırlık alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun kim bir yegâne terörist kalmadan bugün tertemiz. Bire Bir taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum tertemiz ve burada inandırmak istiyorum, size beyan etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Cenabıhak yıldız edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde ayrımsız biricik hain yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCE SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz şişman devrimlerin altına imza attınız ama bugün burada aksiyon tükenik değil. Gine söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Adam Sakarya Düz Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bereketli memlekette ilkokul, ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Benzeri bile inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar fena hâlde konuşuyor kim, o büyüklüğünde fena hâlde konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine yarayışlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle zahir oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı şüphesiz alınır. Ulan Kılıçdaroğlu, senden evvel bu ülkede sana yakin mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Soylu, “Demincek hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hisse senedi bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, benzeri da şehremaneti başkanlarına işaret şeş çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanı’na işaret altı çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na belen altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar vurdumduymaz bıraktı, demin Türkiye’yi tekrar koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Yüce Duygusal ZERAY- Olgay GÜLER- Amaç AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: