İki eroin işçisinin öldüğü uğrun madenin sahibine 6 sene 8 ay dam

İki beyaz zehir işçisinin öldüğü gizliden gizliye madenin sahibine 6 yıl 8 ay cezaevi

ZONGULDAK Zonguldak’ta iki eroin işçisinin hayatını kaybettiği beyaz zehir ocağındaki kazadan sonraları tutuklanan aile sahibi Mustafa K. için 6 yıl 8 ay mapushane cezası verildi.

Edinilen bilgiye sabık güzeşte 25 Gücük Ay haset Gelik beldesine kapalı Dağbaca mevkiinde gizliden gizliye namına işletilen maden ocağında meydana mevrut göçükte Beklenti Aldanmaz ve Porte Ilhak hayatlarını kaybetti. Henüz önceki kaçak göçmenlerin çalıştığı tespit edilince patlatılarak mülga ocağa baştan girerek açmaya çalıştıkları belirleme edilen Mesabe Putrel ve Ümit Kurt’un ölümüne ait eş sahibi olduğu argüman edilen Mustafa K. ve M.U. için anket başlatıldı. Olaydan sonraları gözaltına alınarak tutuklanan şüphelilerden Mustafa K. “Şuurlu taksirle ölüme sebep olma” suçundan 3. Tehlikeli Ceza Mahkemesi’nde M.U. ile alay malay bilge karşısına çıktı.

Tutuklu Mustafa K. ise 8 kamer süresince hapiste kaldığını ve bigünah olduğunu öne sürdü. Mahkeme, Mustafa K. amacıyla şuurlu kısaltım hükümlerini uygulayarak 8 yıl mahbes cezası verdi. Ancak cezasında ölçüm indirimiyle 6 yıl 8 ayak tabanı indirildi. M.U.’nun üstelik beraatine değişmeyen verildi.

Share: