Ilbay Çuhadar, köylerin sorunlarını yerinde tayin ediyor

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, köylere müteveccih hizmetlerin aktif, mübarek ve henüz dizi aynı şekilde sunulması amacıyla, kırsalda dinç vatandaşların gerekseme, sorun ve taleplerini yerinde görüp tespit ediyor.

Ilbay Mahmut Çuhadar, kırsal kesimin ihtiyaç ve talepleri ile karşılaştıkları problemleri çözüme kavuşturmak için başlattığı köy ziyaretlerine merkeze ilişkin Kaşköy, Kayadibi (Pevrikan), Bozatlı ve Çakmaklar köyleri ile bitmeme etti.

Ziyaret sırasında Vali Mahmut Çuhadar’a Ilbay Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan ve Ekincilik ve Orman İl Müdürü Nurettin Karşılaştırma eşlik etti.

Gittiği köylerde vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılanan Vali Mahmut Çuhadar, müzakere ettiği köylerde vatandaşlarla hasbihal ederek dilek ve arzularını dinledi.

Köy ziyaretlerinde kendisine anlamsız gerekseme, talep ve önerileri dinleyerek biricik bir tane gömlek düzlük Vali Mahmut Çuhadar, köylüler eliyle dile getirilen talepleri imkanlar çerçevesinde çözmenin gayretinde olacaklarını söyledi.

Gittiği köylerde etrafına toplanan çocuklara de özel bağlam gösteren Ilbay Mahmut Çuhadar, çocuklarla hatırat fotoğrafı çekti.

Kırsal kesime müteveccih gerçekleştirdikleri bu ziyaretlerle köylünün ihtiyaç ve taleplerini yerinde görüp çözüm üretmeye çalıştıklarını anlatım fail Vali Çuhadar, “Bu ziyaretlerle vatandaşlarımızın dertlerini yerinde itaat etmek, hasbihal demek elan güzelce ve daha anlamlı oluyor. İhtiyaçları, sorunları uygun paylaşma imkanı oluyor. Doğrusu gerek mülk hususi idaremiz gerekse da minval köylere bakım sevk birliği eliyle bugüne kadar köylerimize yönelik çokça şanlı hizmetlerin yapıldığını görüyoruz. Birçok köyümüzün köy içi yolları kilitli parke taşı taşıyla döşenerek, posta, akarsu ve zir yapı hizmetleri doğru durumda. Vatandaşlarımız tarafından dile getirilen sair eksiklikleri da inşallah angajman ve muadele içerisinde çözeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: