İşkence özne eşinden boşanamadı, çocukları bile kaçırıldı

İstanbul’üstelik faal Nurcan A. metal bağımlısı olduğunu ve kendisine şiddet uyguladığını öne sürdüğü eşinden 2 yıldır boşanamadığını, 3 çocuğunun de eşi tarafından kaçırıldığını tez etti.

Adana’nın suret Seyhan ilçesi Sakarya Mahallesi’nde dinç Nurcan A., 16 yıllık eşi Halil A.’dan (39) momentum gördüğü ve eşinin maden kullandığını öne sürerek 2.5 yıl evvel boşanmaya karar verdi. Boşanmayı akseptans etmeyen esrar bağımlısı eşinin tehditlerine dayanamayan Nurcan A., çocukları B.C.A. (15), B.A. (14), A.N.A.’yı bile (9) yanına alarak ailesinin yaşadığı İstanbul’da aile kiralayarak buraya yerleşti. Boşanma davası açan Nurcan A., çocuklarının geçici velayetini üstelik aldı. 6 kamer evvel İstanbul’a giden Halil A.’nın ise çocuklarını otomobille kaçırarak Adana’ya getirdiği sav edildi. Çocuklarını kabul etmek amacıyla tutulduklarını oranlama ettiği evlere yürütme ve polis güçleri yardımıyla revan Nurcan A., bir serencam alamadı. Bibi gözdağı ve hakaretlere maruz kaldığını öne süren ana, çocuklarına ittihat etmek ve eşinin cezalandırılması üzere yardım istedi.

Yaşadıklarını anlatan Nurcan A., 2 yıldır husus bağımlısı eşinden kaçtığını söyledi. Eşinin apayrı bir suç zımnında elektronik bilezik takibiyle aile hapsine çarptırıldığını fakat kelepçeyi çıkarıp firari gezdiğini istikbal süren Nurcan A., duygusal güvenliğinin olmadığını kaydetti. İstanbul’da nesiç sektöründe çalıştığını nâkil Nurcan A., “Çocuklarımı iş yerime getiren annemi çarpma yazar otomobile bindirerek kaçırdı. Evliliğim süresince fiziki ve ruhsal şiddet gördüm. Üzerime kaynar akarsu ve bıçakla yürüdü, oğlum saldırısını engelledi. O saldırının arkası sıra İstanbul’a kaçtım. İçtiği uyuşturucuların etkisiyle daim sanrı görüyor, paranoyalar yaşıyordu. Kendisini ağabeyiyle, amcasıyla, komşuyla aldattığımı düşünüyordu. Bu sebeple komşumuzu bıçakladı. Kendisinden elan geçmiş de ayrılmıştım amma ailesinin uyuşturucu tedavisi sözü sayesinde barıştım sonraları yine başladı aynı şeylere. ‘Aileni öldürürüm, sana uymazlık veririm, beni bırakıp gidemezsin’ diyor sonsuz. Evde telefonun patırtılı kaydını sabaha büyüklüğünde açıp gece uyurken benim tıpkı yerlere gidip gitmediğimi kontrol ediyordu” dedi.

Çocuklarına kavuşabilmek için yetkililerden arkalama isteyen Nurcan A., şunları kaydetti:

“İstanbul Bağcılar’bile yaşanan kıya gözümün önünde oldu ve çokça etkilendim. Ben bile aynısını sürdürmek istemiyorum. Eşimin zedelenmek ve gözdağı olayları yüzünden biraz kere tenkil aldırdım ancak müstelzim cezayı almadı. Çocuklarıma ruh bilimsel ağırbaşlılık yapıyorlar. İcra tarafından saklandıkları eve gidiyorum ama komşularına kaçırıyorlar. Polis Güçleri ekipleri de yetkileri olmadığı üzere başkalarının evine giremiyor. 2 senedir bu insanla uğraşmaktan yoruldum. Benin şikayetlerim dışında ayrımsız kitle suç dosyası var. Bu âdem pekâlâ dışarıda geziyor? Temas çağ işten eve giderken evden işe dönerken can havli yaşıyorum. Çocuklarımın bu adamın yanı sıra kalmaması, annelerinin yanında kalması lazım. Onları çok özlüyorum. Onlarda kaldığı gelişigüzel geçen dönem iftiralarla bana karşı dolduruyorlar.” – ADANA

Share: