İSTANBUL KÜÇÜK ASYA DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ

İstanbul Anadolu Denetimli Azadelik Müdürlüğü’nün İl Keyif Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği kapsamında denetimli serbestlik müdürlüğünün 155 personeline sıhhi imdat eğitimi verildi. Eğitimi bütünler personele düzenlenen törenle ilk yardım eğitimi sertifikaları verildi.

İstanbul Rum Denetimli Azadelik Müdürlüğü’nün İstanbul İl Esenlik Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği kapsamında denetimli azadelik müdürlüğünün 155 personeline sıhhi imdat eğitimi verildi. Her ivedili genişlik takkadak gerekseme mahsus müdahalenin yapılabilmesi üzere 23 Küçük Ay 13 Ilkgüz tarihleri arasında155 personele 8 ayrı grupta terbiye verildi. Eğitimi başarıyla bütünler personele sıhhi imdat eğitimi sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İstanbul Rum Denetimli Azadelik Müdürlüğü’nün Kadıköy’de mevcut binasında planlı şehadetname törenine İstanbul Rum Cumhuriyet Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırlı, İstanbul İl Keyif Müdürlüğü Acil Keyif Hizmetleri Başkanlığı Başbuğ Yardımcısı Dirayetli. Dr. Yılmaz Ziyalı, İstanbul Küçük Asya Cumhuriyet Savcısı İdris Aksoy ile İstanbul Anadolu Denetimli Azadelik Müdürü Seviyya Sancı katıldı.

‘EĞİTİM ALMIŞ KİŞİLER İNSNALARI HAYATA TUTUNDURUYOR”

Programda mütekellim İstanbul Küçük Asya Cumhuriyet Altını Başsavcı Vekili İhsan Kamil Akçadırlı, ilkyardım eğitiminin önemine ilgi çekerek, ‘Önemli bire bir engelleme yapılmasının zaruri olduğu hallerde kişiyi hayata bağlayan, mihman ayrımsız sakatlığa düzlük vermeyecek çokça kocaman aynı hizmettir. Tığ ilkyardım eğitimlerini çokça önemsiyoruz. Zira insanı yaşat kim fehamet yaşa şiarını düstur edinen tıpkısı milletiz. Afiyet Bakanlığımız ve İstatistik Kurumlarımızın bize vermiş olduğu bilgiler ışığında bu tür ilçe anlarında ölümlerin yüzdelik 60’ı önceki 30 dakika zarfında gerçekleşiyor. Burada, bu eğitimi almış bilinçli kişiler hem insanları hayata tutunduruyor hem üstelik kalımlı sakatlıkların önüne geçiliyor. İşte bu kalımlı yaralanmalar ve ölümlerin önüne geçebilmek amacıyla panik anını atlatabilmek ve akıllıcasına ayrımsız eğitimle insanları hayatta tutundurmak zorundayız. Biz bu eğitimlere balaban önem veriyoruz. İstiyoruz kim topluluk bu konuda şuurlu olsun” dedi.

155 PERSONELE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından terbiye alan 155 personele sertifikaları verildi. Ayrıca eğitime bindi veren kişilere teşekkürname belgesi arz edildi. Programın böylece ilkyardım eğitmeni ve evgin tababet teknisyeni Ayşe Ceylan sıhhi imdat uygulamaları ile ilişik bodur aynı brifing sunumu ve donmuş model üstünde kılgılı namına bilgiler verdi.

Share: