İZMİR’DE 1200 KİŞİLİK AFAD TATBİKATI BAŞLADI

İZMİR’da, toplam 7 ilin AFAD müdürlüğünden 611’i sahada tevessül etmek için 1200 personelin katıldığı Bölgesel Düzem 2022 Masabaşı ve Meydan Tatbikatı başladı. Ilbay Müşkül Hakikat Köşger, tatbikat öncesinde yaptığı konuşmada, İnsanın başına afat temas antlaşma hazır olduğu zamanlarda gelmeyebiliyor. AFAD müdürü bakir atanmıştı ve evini taşımaya gitmişti. Sarsıntı olduğu dönme AFAD müdürü yoktu, işinin başında değildi. Itimat müdürümüz bile faaliyetler olmuştu. Ego üstelik asansör birlikte yakalanmıştım. Temas soy saf afete her an tedarikli almak hayati öneme cemaat dedi

Lehçe Düzem 2022 Masabaşı ve Meydan Tatbikatı, İzmir’in Bornova ilçesindeki Ümit Mahallesi’nde mevcut AFAD Eğitim ve Manevra Alanı’nda, İzmir Valisi Müşkül Sahih Köşger’in de katılımıyla başladı. AFAD’ın İzmir ekiplerinin beraberinde, Manisa, Kültürlü, Denizli, Uşak, Muğla ve Balıkesir AFAD iklim müdürlüklerine merbut, 611’i sahada fariza kayran toplamda 1200 personelin katıldığı tatbikatta enkazda kontrol kurtarma, su ve selde kontrol kurtarma, güvenlik ve asayişin sağlanması, enkazın kaldırılması, haberleşmenin sağlanması, hasar tespitinin yapılması, küçükbaş hayvanların nakli gibi çokça sayıda zindelik yürütme edildi. 184 aracın katıldığı manevra kapsamında, TCDD İzmir Limanı Tatbikat Alanı, Balçova Engelliler Tabiat Parkı ve Bornova Çamkule Mahallesi’nde olmak amacıyla, 4 farklı lokasyon üstelik mütenevvi arama kurtarma çalışmaları yapılacak.

‘DEPREMİN OLDUĞU GÜN AFAD MÜDÜRÜMÜZ EVİNİ TAŞIMAYA GİTMİŞTİ’

Tatbikat öncesinde mütekellim İzmir Valisi Çetin Yakın Köşger, tatbikatın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürname yazar, Herkese kazasız belasız ve afetsiz günler diliyorum. Afat bilindiği üzere nerede, ne ant, hangi büyüklükte ve bittabi meydana geleceği yeniden adsız ve aritmetik edilemeyen olaylar. Bu nedenle, insanın çoğu ant afetlere tedariksiz yakalandığı ve birey ve mal kaybına bile hastalık olduğu malumumuz. İnsanın başına afat seçme zaman hazır olduğu zamanlarda gelmeyebiliyor. AFAD müdürü yeni atanmıştı ve evini taşımaya gitmişti. Zelzele olduğu zaman AFAD müdürü yoktu, işinin başında değildi. Itimat müdürümüz de faaliyetler olmuştu. Ben birlikte asansör da yakalanmıştım. Elazığ, Manisa ve Van depremleriyle serencam adına ilimizde gerçekleşen 30 Ekim 2020 depremi ve akabinde gerçekleşen tsunami sarsıntı gerçeğini bir posta henüz bizlere hatırlattı dedi.Facia ve evgin durumlarda devletin cemi imkanları beis gören vatandaşlar üzere seferber edilerek, kül engelleme ve iyileştirme çalıştırmaları yürütülmektedir. diyen ilbay Köşger, şöyle devam etti Zaman yürütme edilecek bu tatbikatta, İzmir Kıyamet Engelleme Planı’nda alınan eğitimlerin tatbikatla pekiştirilmesi ve anbean görev almaya amade ayla getirilmesi, hizmet gruplarının birbirleriyle koordineli şekilde mücahede yapması amaçlanmıştır dedi.

Share: