Kamuda bilişim personeline cevaz ahit hakkı

Hazne ve Maliye Bakanlığının Amme Gelgel ve Kuruluşlarının Şişman Ölçekli Hikmet İşlem Birimlerinde Kontratlı Enformatik Personeli İstihdamına İlişkin Temel ve Usuller Karşı Yönetmelikte Uymazlık Yapılmasına Dayalı Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, amme kurum ve kuruluşlarının tarz teşkilatlarında yerleşmiş kâin balaban ölçekli bilgi işlem birimlerinde istihdam edilen enformatik personelinin, konvansiyon dönemi içerisinde metruk izinlerini, müteakip kesim döneminde kullanabilmesinin önü açıldı.

Cari antant dönemi ile bir eski sözleşme dönemi hariç, önceki kesim dönemlerine ilgili kullanılamayan cevaz hakları ise düşecek ve metruk izinler karşılığı temas ödeme yapılmayacak.

Öte yandan Bakanlığın Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği bile Resmi Gazete’bile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, kurumda yetişek, bilim, bilim-literatür, güzelce sanatlar, plastik sanatlar ile sanat ve dizayn fakültelerinden mezun olanlar birlikte istihdam edilebilecek.

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Kamu bilişim ihalelerine yetki belgesi zorunluluğu getiriyor

 

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli 9 enformatik personeli takanak

 

Doğruluk Bakanlığına sözleşmeli 22 enformatik personeli alınacak

 

Share: