Kar zımnında kapanan karye yolları açılıyor

Kar zımnında kapanan karye yolları açılıyor

Sivas’ta etkisini gösteren kar yağışının ardından kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalar layenkati sürüyor

SİVAS Sivas’ta etkisini gösteren kar yağışının ardından kapanan köy yollarının ulaşıma açılması amacıyla icraat kesintisiz sürüyor.

Sivas Valisi Yılmayan Balkır, İl Özel İdaresi marifetiyle merkeze sınırlanmış Şahbey- Yassıcabel ekip önünde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şayan Algın’dan ülke genelinde devam eden şita çalışmalarının akıbet durumu için bilgelik alan Ilbay Balkır, sahada fariza düz personellere çalışmalarında kolaylıklar dileyerek tatlı ikramında bulundu.

92 araç ve 130 personel ile icraat sürdürülüyor

92 vasıta ve 130 personel ile kış çalışmaları çerçevesinde kar küreme ve likidasyon faaliyetlerinin yapıldığını, kapalı kâin 268 adet karye yolunun da zaman içerisinde ulaşıma açılacağını tabir fail Vali Şimşek; “Ekiplerimiz zaman akşam demeden 24 saat sahada çalışıyor. Karla savaş fariza alan personelimizi gösterdikleri özveriden kıran kutlama ediyorum” dedi.

“Yapılan asılsız ihbarlar şita çalışmalarında bakım kalitesini düşürüyor “

Vatandaşlara asılsız ihbarda bulunmamaları konusunda çağrıda kâin Ilbay Yılmaz Balkır, “Yapılan uydurma ihbarlar kış çalışmalarında hizmet kalitesini düşürüyor, planlamaları bozuyor. Bu konuda herkesin duyar olması gerekiyor. Antrparantez sürücülerimiz yola çıkarken araçlarında incizap halatı ilkin atılmak amacıyla çevirgeç-gereçlerini yarım bulundurmamalı” diye konuştu.

Yaban hayatı bile unutulmadı

Ilbay Yılmayan Balkır, daha bilahare Tabiat Himaye ve Milli Parklar Ofis Müdürlüğü koordinesinde, Polis ve Jandarma HAYDİ (Hayvan Format İzleme) ekipleriyle gelişigüzel melez hayvanları amacıyla planlı yemleme salıverme etkinliğine katıldı.

Meraküm tepesine ağızotu bırakarak, şita aylarında eşya sıkıntısı çekici yaban hayvanları ve kuş türlerine destek olan Ilbay Yılmayan Parıltı; “İlimizde şita şartlarından karşıt etkilenen ve doğada açlık tehlikesi ile yüz yüze kalan karışık hayvanlarının beslenmesini takviye etmek için ağızotu çalışmalarımıza memleket genelinde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: