KİLİS’TE ESNAFI ZİYARET FAIL KILIÇDAROĞLU ‘5 YILDA SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ?

Kemal Kılıçdaroğlu, Murtaza Caddesi’nde esnafı musahabe ederek, sorunlarını dinledi. Toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’ndaki 6 reis birlikte, 5 sene içerisinde ülkenin ana sorunlarının tamamını çözeceklerini belirterek, “Sorunları yıllardır çözemediler. Benim bu konuda uzunca konuşmaya niyetim yok. uzun uzun kalmaya dahi niyetim yok. 5 yılda Türkiye’nin yeryüzü temel sorunlarını 6 şef tıpkısı araya gelerek akılla çözeceğiz. Biz barışı, huzuru ve bu arada yaşamayı istiyoruz. Haksızlığa uğrayanlar var. Mahkemeden aklanma ettiği halde beni göreve iadeli etmiyorlar diyenler var. On Paralık kimesne keder etmesin. Bilcümle haksızlıkları bitireceğiz. Adaleti bütün gelişigüzel bu ülkeye getireceğiz?? dedi.

‘SURİYELİ SIĞINMACILAR KENDİ İRADESİ İLE GİDECEKLER’

Kemal Kılıçdaroğlu, sonuç 10 yılda yaşanan sorunların fakat beyin, bilgi ve deneyim ile çözüleceğini belirtti. Cemi sorunların çözümü için 6 reis tıpkısı arada çalıştıklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, bu sorunlardan genişlik önemlisinin sığınmacılar olduğunu kaydetti. Müstelzim cemi şerait oluşturularak, sulh ve hayat ortamı olduğunda Suriyeli sığınmacıların öz iradeleri ile ülkelerine döneceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Sonuç 10 yılda Suriye’de yaşanan sorunların Kilis’e yoğun yansımaları var. Bu sorunların çözülmesi geçişsiz. Sorunlar karın, marifet, hikmet ve birikim ile çözülür. Çekişme ederek sorunu çözmüş değil, büyütmüş olursunuz. Herkesin sorunsuz bir şekilde kazanmasını istiyoruz. Herkesin huzurlu olmasını, seçme evin artımlı olmasını istiyoruz. 6 lider aynı aradayız ve bu sorunların çözümü üzere kararlıyız. Millet İttifakı ile bilcümle sorunları tereyağından kıl çeker gibi çözeceğiz. Çiftçinin ektiği ürünün alın terinin karşılığını vereceğiz. Dizge bilsin ki; ego 5’li çetelerin değil, esnafın, çiftçinin, üreten sanayicinin adamıyım. Bana fikir verir, vermez o ayrı aynı bahis amma ego herkesin hakkını savunurum. Esnafın, çiftçinin ve üreticinin kazanması geçişsiz. Suriyeli sığınmacılar kişi bağımsız iradeleri ile ülkelerine gidecekler. Burada soruyoruz, kendilerine barış olsun, yaşayış olsun, gideriz diyorlar. Biz huzuru ve barışı sağlayacağız. Orta Doğu’dahi hâkim güçlerin oyunları var. Biz rasizm yapmadan kimseye zehir gözle bakmıyoruz. Onları akrabalarımız namına görüyoruz ama onlar öz ülkelerinde hayat içerisinde yaşa istiyoruz. Hem Suriye’de hem Türkiye’de huzuru sağlayacağız.?

Share: