Küçükoğlu; “Basübadelmevt ruhunu ebediyen yaşatacağız”

SELIM Öğür Erzurum İl Başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu 18 Mart Şehitleri Yâd Günü ve Çanakkale Bahir Zaferi, nedeniyle tebrik kartı mesajı yayınladı.

Mesajında 18 Mart 1915 günü vatanın dört biryanından gelen yüzbinlerce vatan evladının dirayetle destani mücadele sergilediğini anlatan Başkan Küçükoğlu, böylesi bayrı günlerin hatırlanmasının önemine değindi.

Komutan Küçükoğlu, Halas mücadelesinde güç dengelerinin karşılaştırıldığında maddenin medlul, dokunaklı ve kuvvetin inanç karşısında iktidarsızlık kaldığına vurgu yaptı. Küçükoğlu, kutlama mesajında şu cümlelere düz verdi. “Çanakkale Muharebesi, tamlık imkansızlıklara karşın inan gücü ve yurt sevgisiyle kazanılan büyük bire bir zaferdir. Edisyon dönemlerde insanımızın yüreğine çöken ümitsizliği, karamsarlığı ortadan kaldırmış milli mücadelemize esin kaynağı olmuş, başarıya ulaşılmasında iri cila oynamıştır. O zaman ortaya çıkan Diriliş ruhunu neşelendirmek mücadelesinde olmalıyız. Milletimiz, kutsal vatanımızın korunması amacıyla canlarını veren şehitlerini ve gazilerini tek devir unutmayacak, onların bıraktıkları mukaddes mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla erbap çıkacaktır. Bu kurgu ile Çanakkale Zaferimizin yıldönümü hümayun olsun. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ermiş şehitlerimizi minnetle anıyorum.” – ERZURUM

Share: