Sanatta engel tanımadı

Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü Belirtik Dirim Bakım Rehabilitasyon ve Eş Müracaat Merkezinden bakım düzlük özel duygusal Merve Elman’ın deprem felaketini anlatan “Ana” temalı besili boya tablosu sanatın bariyer tanımadığını tıpkısı el elan gözler önüne serdi.

Elman, Yağlı boya tablosu Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Yanık’a gönderdi.

Bakan Acılı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama Merve Elman’ın eserinin çokça manalı olduğunu belirterek şu ifadelere meydan verdi: “Anne’ benim amacıyla beher çizgisi çokça manalı ve hususi tıpkı bergüzar. Erzurum Açık Dirim Merkezimizdeki öğrencimiz Merve Elman’ın domuzuna ellerinden.Yüreğine esenlik Merve”

ASH İl Müdürü Cemil İlbaş ise sanatın bariyer tanımadığını belirterek, hususi bireylerin eğitimini önemsediklerini söyledi.

İlbaş,”Sayın Bakanımız Derya Üzüntülü’a gitmek için hazırlanan, yaşadığımız zelzele felaketini anlatan ESAS (Eş) temalı yağlıboya tablomuz Gülşah ve FADİME hocamız eşliğinde Fena Hâlde Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Erzurum diyar müdürlüğümüze sınırlı Bariz Hayat Merkezimizde Bakım ve Dulda altında bulunan özel ögrencimiz Merve Elman marifetiyle resmedildi. Öğrencimiz Merve Elman ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi. – ERZURUM

Share: