Ünal: “Hizmetlere ulama sunmaya devam edeceğiz”

Türk Din Kredi Sen Umumi Başkanı Nuri Ünal, Erzurum programı kapsamında Palandöken, Yakutiye, Aziziye, Oltu İlçe Müftülükleri, Ömer Nasuhi Bilmen Dini İhtisas Merkezi ve Erzurum Evkaf Havza Müdürlüğü’nü görüşme etti.

Umumi Başbuğ Nuri Ünal’a, Genel Komutan Yardımcıları Porte Atmaca, Erzurum Ofis Başkanı İsmail Gülli, Bölüm Başbuğ Yardımcıları ve temsilciler eşlik etti.

Ziyaretlerde; Palandöken İlçe Müftüsü Ahmet Bekçi, Yakutiye İlçe Müftüsü Düz Atmaca, Aziziye İlçe Müftüsü Ebubekir Sembol, Ömer Nasuhi Bilmen Dini İhtisas Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zeki Selek, Erzurum Vakıflar Kesim Müdürü Cengiz Keder ve çalışanlar ülfet edildi.

Umumi Komutan Ünal; “Sendikal operasyon hakkında bilgiler vererek, Diyanet İşleri Başkanlığı ve çalışanların temas alanda en son seviyede olması üzere çalıştıklarını” dile getirdi.

Ünal; “Ülkemizin birliği ve dirliği amacıyla Türk Ilmek Tıkır-Sen olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Kült İşleri Başkanlığı ülkemizin seçme birlikte genişlik dinç benzeri şekilde atılmak durumundadır.

Türk Din Nakit-Sen olarak, yapılan hizmetlere geri olduğu kabil zaman bile katkı sunmaya devam edeceğiz. Önce ülkem anlayışı ve Ilmek İşleri Başkanlığı’nın kurumsal yapısını zedelemeden, çalışanlarımızın huzurlu, bahtiyar ve başarılı bire bir say içerisinde olması üzere çaba sarf ediyoruz. Devletimize görelik, milletimize bakım anlayışıyla, Kült personeli olması aidiyetinin genişlik faziletkâr oranda olması, gelgel yöneticilerimiz, çalışanlarımız ve hepimizin görevidir.” dedi.

Erzurum Vakıflar Kesim Müdürlüğü’nü ziyaretinde Ünal; “Evkaf bizim amacıyla çok değerlidir. Ecdadımızın bize emanetlerini koruyarak geleceğe taşımaktadır. az sayıda personeli ile özverili ayrımsız şekilde bakım etmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü Cumhurbaşkanlığına bağlanmalıdır. İllerde Yazıhane Müdürlükleri ve şeflikler gine açılmalıdır” diye niteleyerek çalışanlarımıza başarılar diledi.

Müftülük personellerini odalarında mülakat ederek aylık mutad toplantılara katılan ve Sendikal işler, 3600 katma araz, Vezneci promosyonları, 4/B Kontratlı çalışanların kadroya geçirilmesi kabil çalışmalar ile aktüel konular ile ait bilgilendirmeler yapan Umumi Komutan Nuri Ünal; “Ilmek İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Umumi Müdürlüğü üzerine bilgiler verdi ve sendikal çalışmalarımızı anlattı. Rey, öneri ve sorunlarla ilişkin bilgelik alışverişinde bulunuldu.

Ardından; örgütlenme çalışmaları kapsamında Oltu ilçesini konuşma fail Umumi Komutan Ünal, Erzurum Şubemizin düzenlemiş olduğu yemekli programda üyelerimiz ve kült görevlilerimizle bir araya geldi.

Toplantıda müzakere yapan Umumi Başkan Ünal ezcümle şunları söyledi;

“Sendikamız kuruluşundan itibaren ilkeli, azimli, sorumlu ve ahlaklı anlayışıyla yoluna bitmeme etmektedir. Sendikamızın izinli olabilmesi için, çalışmalarımızı az buçuk daha artırmamız gerekmektedir. Temas arkadaşımız üstlendiği görevi gereğince namına getirmenin çabası içerisinde olmalıdır.

Çalışanlarımızın problemlerinin çözümü gine Türk Kült Vakıf-Sen’in ve Türkiye Kamu-Sen’in çıkışlı olması ile olacaktır. Türk Ilmek Kazanç-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak, bizim ilkemiz önce ülkemiz anlayışıyla, Devletimizin daima, ülkemizin hayatiyetli, milletimizin rahat, çalışanlarımızın bahtiyar olması üzere mücadeleye sizlerle birlikte devam edeceğiz.

Katılımlarınızdan ve katkılarınızdan dünya hepinize ayrı ayrı teşekkürname ediyorum.”

Antrparantez, Türkiye Amme-Sen Erzurum İl Temsilcisi Müstelzim Gözeger, bölüm başkanları ve mülk temsilcileri ile müşavere edildi. MHP Erzurum İl Başkanı Ademiyet Yurdagül ve MHP Oltu İlçe Başkanı Vedat Kuvvetli görüşme edilerek kuruntu alışverişinde bulunuldu. – ERZURUM

Share: