Makine mühendisi, 250 bin liralık alacağını istediği amacıyla öldürülmüş

KOCAELİ’nin Haliç ilçesinde güzeşte Uğraş Taş’ın gelişim yerinde F.C ve R.C. aracılığıyla tabancayla vurularak öldürülmesine ilişik detaylar ortaya daha çok. Araba mühendisi olan Taş’ın, şüphelilere üretimlik kurulması üstüne düzentileme yaptığı, bu işten küsurat alacağı olan 250 bin lirayı isteyince sâdır tartışmada öldürüldüğü belirtildi.

Olay, mazi Güney Mahallesi Fatih Caddesi’nde meydana geldi. F.C. ve R.C. aralarında servet meselesi nedeniyle münazaa bulunan Cidal Taş’a ait hareket yerine geldi. İş yeri önünde başlayan tartışma çabucak kavgaya dönüştü. Yaşanan çatışma esnasında F.C. ve R.C., iş yeri içerisine kaçan Cenk Taş’a zehir açtı. Cenk Taş, ciğer bölgesinden 3 kurşunla yaralandı. Bu sırada seken mermilerden biri dahi hareket yeri çalışanı İ.K.’ye kullanılmış etti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Uğraş Taş, kurtarılamadı. Olayın ardından otomobille kaçan iki berbat, Dilovası ilçesi gerçek polis güçleri marifetiyle yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Makine mühendisi olan ve sıkıntılı dışında bile bu cins üretimlik ihdas çalışmaları yaptığı öğrenilen Çarpışma Taş’ın, 2 şüpheliye Ağrı’bile benzeri üretimevi kurulması ve makinelerin kurulumu konusunda say yaptığı belirtildi. Savaş Taş’ın bu çalışmasından küsurat yaklaşık 250 bin lira alacağını F.C ve R.C.’den talep ettiği, sâdır tartışmada hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayla ilişkin soruşturma bitmeme ederken ayağından yararlanan İ.K ‘nin durumunun mebzul olduğu bildirildi. Cidal Taş’ın ise yapılan ölü açımı sonrasında toprağa boylamak amacıyla memleketi Malatya’ya gönderildiği rapor edildi.Share: