Martir Gedikli Okan Meteöz, Mersin’de son yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Gelgel Defans Astsubayı Mümessil Çavuş Okan Meteöz’ün cenazesi, memleketi Sazak’in Tarsus ilçesinde toprağa verildi.

Meteöz’ün naaşı, ailesinin Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evinin uğrunda helallik alınmasının ardından cenaze merasimi amacıyla Hacıhamzalı Mahallesi’ndeki Martir Ömer Esmer İlkokulu’nun bahçesine götürüldü.

Buradaki törene katılan Milli Defans Nazır Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve Sazak Valisi Ulvi Hamza Pehlivan, şehidin annesi Ayfer, babası Bülent ve eşi Büşra Meteöz ile yakınlarına başsağlığı diledi.

İl Müftüsü Kültürlü Yığman’ın kıldırdığı cenaze namazının arkası sıra Meteöz’ün naaşı, mahalledeki mezarlığa defnedildi.

Törene şehidin yakınlarının yanı sıra Deniz Kuvvetleri Akdeniz Toprak ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Boşluk, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

El-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce önceden yerleştirilen ahali yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu yaralanan Albeni Savunma Astsubayı Kıdemli Çavuş Okan Meteöz, irsal edildiği hastanede geri martir olmuştu.Share: