Mersin’de FETÖ’nün aktüel yapılanmasına ameliyat: 9 kontrol

Mersin’da Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) edimsel yapılanmasında hayatiyet yürüttüğü tayin edilen 9 karanlık gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye bakarak, İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’nün eylem ve faaliyetlerinin deklare edilmesine müteveccih mücahede yaptı. Yapılan çalışmada ara sıra şahısların emniyetin pinhan sorumluları ve örgütün güya dip düzey sorumlularıyla irtibatları bulunduğu belirlendi. Antrparantez elan evvel gözaltına alınan ve itirafçı olarak rapor veren şüphelilerin ifadelerinde adlarının da geçtiği ve örgüte ilişkin olan yapıya öge derlemek için mergup evlerde kaldıkları tayin edilen 9 ibret tayin edildi. Şüphelilerin birinin örgütte neymiş bölge okullu mesullüğü görevinde olduğu, tıpkısı diğerinin dahi ‘Bylock’ kullandığı öğrenildi.

Çalışmanın tamamlanması ile birlikte zaman sabah er saatlerde dron destekli 150 polisin katılımı ile haddinden fazla sayıda adrese eş anlı cerrahi müdahale yapıldı. Operasyonda teftiş kararı sunulan 9 gönül yakalandı.

Şüpheliler gözaltına alınmasının arkası sıra hastanede esenlik kontrolünden geçirilip emniyete ifadeye götürülecek. – MERSİN

Share: