Müslüman cinayetlerinin saksı şüphelisi yakalandı

Albuquerque Polis Departmanı Şefi Harold Medina, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Albuquerque’bile en üst aynı Dindar erkeğin öldürülmesine karıştığına inanılan aracın izini sürdük. Sürücü gözaltına makbuz ve cinayetlerin mir şüphelisi o.” ifadesini kullandı.

Polis, olayla ait gelişmelerin elan sonradan aktarılacağını bildirdi.

Polis Güçleri, eski aktarılma, saldırılarla angajmanlı olduğunu düşündüğü boz tıpkısı aracın fotoğrafını ve detaylarını yayımlayarak, aracın bulunması amacıyla halka çağrıda bulunmuştu.

New Mexico eyaletinin yeryüzü büyük şehri Albuquerque’dahi, 3’ü akıbet iki hafta zarfında atılmak amacıyla sabık kasımdan bu yana 4 Müslümanın vurularak öldürülmesi ocumak ve endişeye sebep olmuştu.

62 yaşındaki Mohammad Ahmad, Kasım 2021’bile helal market işletmesinin arkasındaki açacak parkında geberik bulunmuştu.

41 yaşındaki Aftab Hussein, 26 Temmuz’birlikte apartmanının otopark yerinde vurularak öldürülmüştü.

Mektepli lideri 27 yaşındaki Muhammad Afzaal Huşsain, 1 Ağustos’ta New Mexico Üniversitesi uğrunda vurularak öldürülen, 5 Ağustos Cuma gecesi dahi 25 yaşındaki Naeem Hussain silahlı saldırıların akıbet kurban olduğu açıklanmıştı.

Albuquerque Polis Departmanı, öldürülmüş Müslümanların soy ve din sırf adına erek seçildiklerine ve katilin aynı sevimli yahut şahıslar olduğuna inandıklarını belirtmişti.

ÇAKER Başkanı Joe Biden de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Albuquerque’birlikte 4 Müslüman erkeğin korkunç şekilde öldürülmesi beni öfkelendirdi ve üzdü. Bu konuda yekpare soruşturma sürerken, dualarım kurbanların aileleriyle ve yönetimim Dindar toplumun beraberinde zinde şekilde duruyor. Bu tiksinme meşgul saldırıların MEMLUK’da yeri bulunmayan.” ifadesine meydan vermişti.

KÖLE borsaları para şişkinliği verisi öncesi düşüşle kapandı

 

Türkiye’den MEMLUK’ye ‘Mutekit cinayetleri’ tepkisi

 

Kanada’üstelik Müslümanlara yönelik tiksinti suçları yüzdelik 71 arttı

 

Share: