Nazır Süleyman Aristokrat: “PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ümraniye’da İMES esnafıyla buluştu. Yüz Yüze 100 Dönme programında konuşan Aristokrat, “DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı benzeri derttir. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır” dedi.

Karşı Karşıya 100 Zaman programı çerçevesinde Ümraniye’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye gelen Nazır Aristokrat’evet Belediye Başkanı İsmet Yıldırım eşlik etti. Program öncesi esnaf ile selamlaşıp sohbet eden Vekil Süleyman Aristokrat, gündeme ait açıklamalarda bulundu. Icra Vekili Aristokrat, “Biz altyapısını hazırlamış bire bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye üzere değil. Bugün bizi hesaplı açık oturum saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’dahi 200’ün üstünde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi üzere ellerinden geleni yaptılar. Bizden ilk gelenlerden henüz aşkın çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

MEMLUK ve terör ilişkisine değinen Vekil Soylu, “Bu coğrafyada tek zaman oyunu tığ bozmadık. Bu coğrafyanın insanları de oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini ensesi kalın hayatiyetli ve dünyada baş görenler. Amerika akıbet 3 yıldır PKK’ya resmi namına 2 milyar dolar müzaheret yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden benzeri terör örgütüne arkalama gitse de dünya bize hangi yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Kredi almasını yasaklar. 2002’dahi Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o kayran 300 bin hektera döndü. Bundan yıllar ilk Türkiye’birlikte yakalanan uyuşturucunun yüzde 70’i batıda yakalandı. Demincek ise yüzdelik 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’birlikte yakalanıyor. Rota dönmek zorunda kaldılar. Bunlar batının bütün dünyaya vermiş olduğu aynı musibettir. Bunlardan uzak durabilmek iki şeyle olur. Birincisi haddinden fazla harıldamak ve ayakta ara vermek. İkincisi kontak ve kardeşlik içerisinde ayakta durmak. DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı bire bir derttir. Suriye’bile Rakka diye ayrımsız vadi vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Biricik mermi atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Tığ Amerika’de darbe yapmaya müteharrik dirilik evet da grubu Türkiye’bile koruma edersek ayrımsız ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz bile FETÖ’yü Amerika’de beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Tığ üstelik karşılığında Bu kıymetlendirme ika hakkına sahip ergin oluruz” diye niteleyerek konuştu.

“Zaman bizi iktisadi panel saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Aristokrat, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Azık krizi ile alakadar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona işaret bükmeleri anlatım etmem gerekiyor kim sevdiklerinden âlem değildir. Şayet tığ ayakta durmamış olsaydık, şayet bir savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna ortada akilane aynı Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Biz altyapısını hazırlamış benzeri ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye kadar değil. Zaman bizi soylu erki panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’de 200’ün üzerinde alfabe çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi amacıyla ellerinden geleni yaptılar. Bizden evvel gelenlerden henüz aşkın çalışmalıyız. Bizden öncekilerden elan aşkın birlik içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Payidar kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona ayrımsız molekül olursa Tanrı korusun. Aynı vatandaşımızın işini bile halletsek bize kâfi. Bazen günde 100 değişmeyen alıyorum. Şayet Tayyip Erdoğan olmasa biz bu kararların yüzde birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz esasen insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine bitmeme fail İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Kuzey Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Hava Meydanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz kuşkusuz peki. Bu benzeri altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz sahil yolunun alt yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin en balaban orman yangını ile yüz yüze kalabiliyoruz. Bir Nice ilimizde selle yüz yüze kaldık. Bayrama benzeri hafta vardı Biz selden gelişigüzel iz olmadan girdik. sakır sakır çalışıldı gayet gösterildi. Tığ insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların rastgele 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz yine insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’bile geçen yıl bu devir diliminde oldu baskın. 1 yıldır altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta da inşallah uran sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını tasdik edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – İSTANBULShare: