Nilgün Belgün’den yıllar sonra mevrut Metanetli Akpınar itirafı: Eflatuni yerine aşıktım

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Olgun Vesile programına misafir olan Nilgün Belgün, evvel istekli işinden ve Takatli Akpınar’a olan aşkından bahsetti.

“AYŞEN GRUDA OYUNDAN ÇIKINCA İLK İŞİMDE BAŞROL OYNADIM”

Hayatının dönüm noktalarından bahseden Belgün, “Müjdat Gezen ve Türker İnanoğlu benim hayatımın mihenk taşlarıdır. Bir Numara mihenk taşı Deve Kuşu Kabare’den oynamamdır. Metanetli Akpınar, Zeki Alasya ve Ahmet Gülhan üzere insanlarla oynadım. İlk aç işim olduğu amacıyla birlikte haddinden fazla önemlidir. Ayşen Gruda ayrılınca ben onun namına oyuna girmiştim. Başrolle başladım. Oya Başar benim başrolle başlamış olmama çokça şaşırdı. Bu anlaşılan cahil cesaretiydi” dedi.

“METİN AKPINAR’A OLAN HAYRANLIĞIM AŞKA DÖNÜŞTÜ”

Belgün, “Güzelliğinin ekmeğini yedin mi?” sorusu konusunda dahi Metanetli Akpınar’a olan aşkını itiraf ederek şunları söyledi: “Değme zaman şiddetli ve güzelce olmanın ekmeği vardır bağımlı. ben cinselliğimi kullanarak tıpkısı iş yapmadığım için… Tiyatrodaydı ve orası cinselliğin kullanıldığı aynı kayran değil. Kip Akpınar’a platonik kendisine aşıktım. Oyunculuğuna hayrandım. Birlikte çalışmadığımız dönemde başlamıştı sevgim. Zorlu Akpınar ile oynayacağımı duyunca arkama bakmadan gittim oyuna. Benim o ilgilendi bütün. O ant de hayran olmuştum. Oyunda hep onu izlerdim. Hayranlığım platonik aşka dönüştü ama onun on paralık haberi olmadı. Metin Akpınar yıllar bilahare ona aşıramento olduğumu öğrenince ‘keşke yeniden söyleseydin’ demişti.”

Share: