Özleminden yüreği yanan babadan evladına ‘teslim ol’ çağrısı

Özleminden yüreği yanan babadan evladına ‘konfirmasyon ol’ çağrısı

DİYARBAKIR – Çocuklarının yıldırı örgütü PKK mensuplarınca kandırılıp dağa götürüldüğünü iddia eden ailelerin çağa nöbeti kararlılıkla bitmeme ediyor.

Ayrımlı şehirlerden 3 Eylül 2019 tarihinde Diyarbakır’a gelerek yurt eylemi başlatan ailelerin zürriyet direnişi bin 247’nci gününde layenkati sürüyor.

Evladı amacıyla 4 yıldır HDP mülk binası önünde kat markajcı Gülcan Biçer’in babası Necmettin Biçer, çocuğunu almadan bire bir yere gitmeyeceğini söyledi.

PKK yıldırı örgütünün Türkiye’nin 4 bir yanındaki eve ızdırap düşürdüğünü ifade eden Biçer, “4 yıldır biz burada bilinen partinin, kandilin 2’nci şubesi olan HDP ülke binasının önünde enik nöbeti tutuyoruz. PKK yıldırı örgütü Türkiye’nin 4 benzeri yanındaki eve yara düşürmüş. Biz aileler 4 yıldır burada mağdur durumdayız. Ailelerin bir tane bire bir amacı var, o birlikte çocuklarının PKK yıldırı örgütünden istemesidir. Çocuklarımızı mağaralara mahkum etmişler. evet öl, ya bile öldür diyorlar. Kişi polis ve asker kardeşlerine zırh sıktırıyorlar. Onlarda çıkışlı olan kişilerin çocukları ölçüsüz yerlerde meze sürerken, bizim çocuklarımız dahi orada zulüm çekiyor” dedi.

Kızına ‘tasdik ol’ çağrısında bulunan Biçer, “Kızım dönün, devletimize doğrulama olun. Ora sizin yeriniz değil. 39 bala dağdan inip ailesine tasdik edildi. temas ceza verilmeden birtakımı askere gitti, bazısı de evlendi. Çıktı kâfi, bu özlem bitsin. Siz gelmeden da biz buradan tek yere ayrılmayacağız” ifadelerinde bulundu.

Share: