‘Sahte doktor’ doyurmak amacıyla özlük hesabına çelenk bile yaptırmış

‘Düzme hekim’ tatmin etmek için zat yerine çelenk da yaptırmış

Olayın aslını Astsubay ortaya çıkarmış

TEKİRDAĞ Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki oran hastanesinde cali doktor skandalında yeni detaylar ortaya artık. ‘Düzme doktor’ tatmin etmek üzere mevlit gününde Çapa’dan mevrut üzere namına çelenk yaptırmış.

Tekirdağ’üstelik cali hekim olayına ait yıpranmamış detaylar gelmeye devam ediyor. Düzme hekim Ayşe Özkiraz, cali hekim kendisine çalıştığı hastanede kendini tatminkâr kılmak üzere değme yolu denemiş. Türkiye gündemine oturan Çerkezköy Heybet Hastanesi’nin yönetimi sessizliğini korurken, sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın 21. yaşını hastanenin poliklinik odasında ara sıra doktor ve hemşirelerle kutladığı birlikte ortaya bundan sonra. 20 Ekim’deki veladet gününde dikkat calip tafsilat ise kendisini Çapa Tababet Fakültesi’nden çıkışlı olarak tanıtıcı cali doktorun, bire bir genel ağ sitesi üzerinden havale vererek Çerkezköy’deki ayrımsız çiçekçiden Çerkezköy Oran Hastanesi’ne gönderdiği ‘Çapa’nın gururu seni seviyoruz, İyi kim doğdun doktor’ yazılmış çelenk oldu. Düzme doktorun kendine ‘Sağlık dolu yıllara canım dostumuz. Seni çokça seviyoruz. Mevlit günün hümayun olsun. Doktorlar tayps’ notuyla gönderdiği çiçek için güven kartından 350 TL ödeme yaptığı öğrenildi.

Maskesini toplumsal medyadan düştü

Poliklinik odasında gâh doktorlar, hemşireler ve şifahane çalışanlarıyla gözyaşı çörek kesip 21’inci gözyaşı gününü kutlayan, astsubay sevgilisine İstanbul’üstelik Cerrahpaşa Tababet Fakültesi’nde iddiaya bakarak hemşire ve personel olan S.U. ve F.G. isimli iki kişiden S.U.’yu beyin cerrahı, F.G.’yi ise ahşa cerrahı yerine tanıtıcı yapmacıklı doktorun yalanları bununla bile bitmedi. 5 Eylül’da Beyaz Konak’ta yapacakları nişanı bile sanki Ankara’daki sarıklı annesinin kilitsiz küreksiz ruh ameliyatı gerekçesiyle nakız ettiren Ayşe Özkiraz’ın gedikli sevgilisi T.K. ile ilişkisi devam ederken, instagram üzerinden tanıştığı V.C. isimli kişiyle da görüşmeye başlayan yapmacıklı doktor, iddiaya bakarak birkaç yol Çerkezköy’dahi görüştüğü V.C.’bile kendisini araştırma görevlisi yavru cerrahı namına tanıttı. Ayşe Özkiraz’ı Çerkezköy’birlikte değişik tarihlerde iki sefer müzakere eden V.C., eskimemiş sevgilisi Ayşe’yi Çapa Tıp Fakültesi’ndeki arkadaşlarına sorarak onlardan bilgelik olmak istediği esnafa, fakültede bu isimde tıpkısı öğrencinin olmadığını öğrenince, Ayşe’nin gedikli sevgilisi olan T.K.’ye tasarı atarak onun bire bir hekim olmadığını söyledi.

Hastanedeki yalanı 12 Teşrinisani’de ortaya artık

Gedikli sevgilisinin durumu hastane yetkililerine bildirmesinin arkası sıra 12 Kasım 2022’birlikte kendisini hastaneye çağıran yazman T.’ın ‘hekim mir seninle ahbaplık etmek istiyor’ demesi üstüne yalanlarını burada noktalayan Madama Matruşka lakaplı Ayşem Özkiraz’ın adının dahi Ayşem değil Ayşe olduğu ortaya bundan sonra.

Anne gözyaşlarıyla anlattı

İddiaya göre Ayşe Özkiraz’ın hastanede ayrı ayrı tarihlerde gece üstelik nöbete kaldığı bilgisini önceki akşam ezanı benzeri özel göstergeç kanalında gözyaşlarıyla anlatan annesi Semra Aslan, “Ben büyüyünce hekim olacağım derdi. ‘Anne sen çok çektin, ego seni kurtaracağım’ derdi. Böyle olmasaydı, söyleseydi, beni kurtarmasaydı. Bu kartları pekâlâ çıkarttı? Ego arıyorum, arkadaşları ile Çapa’de aşındırmak yiyor. Tutuklandığı güne büyüklüğünde bilmiyorduk. Kızım beni hastaneye götürdüğünde ‘hekim arkadaşımızın annesi’ diye niteleyerek bana bağ gösteriliyordu. Hekim, kepaze öğrencisini elbette ameliyata aldı? On Paralık araştırmadı mı? Kim müzaheret ve karyola ettiyse bulunmasını istiyorum” dedi.

Ticari göçüm ile gidip geldiği ortaya çıktı

Kendisini Ayşem Özkiraz yerine tanıtıcı Ayşe Özkiraz’ın ticari göçüm ile defalarca Cerrahpaşa’ya gidip geldiği, Çerkezköy’deki bazı taksicilere borç taktığı öğrenilirken, Ayşe’nin ayrımsız taksicinin eşini de annesine kendisi kadar hekim yerine tanıttığı öğrenildi. Çerkezköy Heybet Hastanesi’ndeki sahte hekim olayının ayrıntılarının Ayşe’nin telefon ve banka kayıtlarının incelenmesinin peşi sıra ortaya çıkması bekleniyor.

Share: