Sakarya’dan gücük gücük

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Şebeke İdaresi (SASKİ), Erenler’birlikte bitmeme eden enfrastrüktür çalışmalarıyla ilgilendiren sürücüleri uyardı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bölgede güç ayrımsız şekilde bitmeme fail icraat kapsamında 5 Ilk Teşrin sabah saatlerinden itibaren lakırtı etmek için Zübeyde Hatun Caddesi ile Akşemsettin Caddesi’nin bazı kısımları trafiğe kapatılacak. Vatandaşların gidiş geliş işaretlerine akla yatkın yerine alternatif güzergahları kullanması koca murat olunur.” ifadesine yer verildi.

Sapanca’dahi “Ilmek Görevlileri Haftası” kutlandı

Sapanca’birlikte 1-7 Ilk Teşrin Camiler ve Diyanet Görevlileri Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Sapanca Müftülüğünce gerçekleştirilen etkinliğe, Ilçebay Abdurrezzak Canpolat, Belediye Reisi Özcan Özen, İl Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Zor Selek ve müftülük personeli katıldı.

Kaymakamı Canpolat, programda yaptığı konuşmada, ülkenin ciharıyek köşesinde fedakarca bakım veren din görevlilerine uzlaştırıcı ve bütünleştirici fariza anlayışıyla dini konularda halkı aydınlattığını belirterek, “Bir zamanda içtimai sorunlara bile çözüm arayan yüce benzeri vazifeyi yerine getirmektedirler.” dedi.

Belediye Başkanı Ilgi ise ilmek görevlileri ve camiler amacıyla ellerinden gelen hizmeti yapmaya mücahede gösterdiklerini dile getirerek, “Camiler hepimizindir. Tığ birlikte göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımızı adalet, sıdk içerisinde sürdürüyoruz. Rastgele antlaşma kuruntu ve taleplerinize açığız.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Reisi Koca’den Sakarya Baro akarsu ile Veteriner Hekimler Odasına alımlı çalımlı olsun ziyareti

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Cesim, Sakarya Barosu Süssüz Umumi Oturmuş sonrasında Baro Başkanı seçilen İlknur Ebiz Yıldız ile Sakarya Veteriner Hekimler Odasının kullanılmamış başkanı olan Volkan Toker’e uz olsun ziyaretlerinde bulundu.

Muhteşem, iz kuruluşlarıyla domuzuna tıpkı uyum yakaladıklarını ifade ederek, temas ve beraberliklerinin devam edeceğini belirtti.

Geleneksel okçuluk heyecanı SUBÜ’dahi yaşanacak

Sakarya Kılgılı Ulum Üniversitesi (SUBÜ) Geleneksel Türk Sporları Mektepli Topluluğu organizasyonuyla Üniversitelerarası Anadan Görme Okçuluk Puta Koşusu etkinliği düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, tertip 23 Ekim’de SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Vabeste Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Etkinliğe SUBÜ Geleneksel Okçuluk Takımının yanı sıra Bayburt Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İstanbul Uygarlık Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Esenlik Bilimleri Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi üstelik katılacak.

Kadın ve koca takımlarının vadi alacağı etkinlik, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonunun talimatlarına bakarak yapılacak ve müsabakaları federasyonun görevlendirdiği hakemler yönetecek.

Trap Belediye Reisi Babaoğlu, Çıkmaz Hayvanları Arızi Hizmet Evini görüşme etti

Trap Belediye Reisi Turgut Babaoğlu ve öğrenciler, 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Haset zımnında Trap Belediyesi Sokak Hayvanları Arızi Hizmet Evi ve Iyileştirme Merkezi’ni ülfet etti.

Babaoğlu, kaymakamlık merkezinde 15 çaça evi bile oluşturduklarını belirterek, “Çıkmaz Hayvanları Eğreti Bakım Evi ve Iyileştirme Merkezinde 830 can arkadaşı misafir ediliyor. Şu anne büyüklüğünde merkezimizde 500 cana kuduz aşıları yapıldı. Göreve geldiğimiz günden bu güne 510 fert dostumuzu ise eskimemiş yuvalarına kavuşturduk.” ifadelerini kullandı.

Barınaktaki hayvanların kendilerini natürel ortamda hissetmeleri ve güvenli bir şekilde yaşayabilmeleri üzere özveriyle çalıştıklarını vurgulayan Babaoğlu, “Birey dostlarımızı barınağımızda otama ediyor, bakımlarını yapıyor ve onları hayat alanları olan doğaya yine kavrayışsız bırakıyoruz. Hayvanlara olan sevgimizi yalnız benzeri bölüm değil, gelişigüzel dönme göstermeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Share: