Silahla yaralanan hemşire Konya’ya sevk edildi

Karaman’da, fariza yaptığı Kanser Er Teşhis Tarama ve Eğitim Bilimi Merkezi’nde 24 Ekim’dahi Hüseyin B. aracılığıyla silahla yaralanan abla Emine A. Konya’ya sevk edildi.

Olayın arkası sıra Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan hemşire Emine A. ile (26) dalavereli Hüseyin B’nin tedavisi sürüyor. Emine A’nın geçirdiği ameliyat sonrası bire bir böbreğinin alındığı öğrenildi.

Sağlık durumu iyiye giden bacı Emine A’nın Konya’ya irsal edilmesi kararlaştırıldı. Emine A’nın sevk olacağını duyan çalışma arkadaşları birlikte Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nin önüne geldi.

Emine A’nın arkadaşları sedye üzerindeki hemşireye “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Bilincinin çıplak olduğu görülen abla Emine A’yı taşıyan ambulans, Necmettin Erbakan Üniversitesi Uğur Tababet Fakültesi Hastanesi’ne hareket etti.

Cumhuriyet Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndaki Kanser Erken Kişileştirme Tarama ve Eğitim Merkezine 24 Ekim’üstelik mevrut Hüseyin B, burada işyar hemşire Emine A’yı tabancayla vücudunun muhtelif yerlerinden yaraladıktan bilahare tıpkısı silahla intihar emreylemek istemişti.

Hüseyin B’nin elan ilk da Emine A’ya değişik hediyeler vererek meleke öneri ettiği ancak seçme seferinde aksi yanıtlar aldığı tez edilmişti.

Şüpheli Hüseyin B’nin, polise verdiği önce ifadesinde, “Üstünde ‘Sevdam bire bir nefes gibi çekmezsem ölürüm’ yazılı çiçekle Emine A. ile görüşmek üzere çalıştığı yere gittim. Binanın birinci katında odaları bir tane tek gezdim. Emine’nin nerede çalıştığını sorup öğrendim. Kanser Erken Canlandırma Tarama ve Eğitim Bilimi Merkezi’nde çalıştığını öğrendim. Buraya çıktım. Beni karşısında görünce ünsiyet teklifimi ilettim. Akseptans etmeyerek bağırmaya başladı. Ego üstelik ‘Benden eksantrik kimseye yar olamazsın’ diyerek 2 umum kırıcı ettim. Sonra 2 el birlikte kendime dağ ettim.” dediği öğrenilmişti.

Share: