Takatli Akpınar’dan reaksiyon çeken sözler: Bugün Türkiye nadan bire bir ülkedir

Aktör Zorlu Akpınar katıldığı Zer Portakal Film Festivali’nde bir müşavere gerçekleştirdi. Akpınar konuşmasında özen çeken açıklamalarda bulundu.

“6’LI MASA KURTARICI OLACAK”

Akpınar ihtilaf liderlerinin aynı araya geldiği 6’lı masa hakkında fikirlerini belirtip, “Yeniden parlamenter sisteme geçme kararında birleştiler. Ayrı düşünen partiler, ayrı programları olan, manifestoları olan insanlar ayrımsız araya geldiler bu hisse senedi amacıyla, bundan sonra sandık emniyeti seçimin emniyeti bakımından, sandık güvenliğini korumak anlamında anlaştılar münteha. Bulunmayan şimdi kim bakan olacak, kim Hars Bakanı olacak, kim Başkan olacak, Başkan tamam mu, gayrimümkün mı, tığ noteriz, kâtibiadil değiliz, masadan ki kalkar, kalkarsa biz hangi yaparız, dağılır mıyız, birliğe devam mı ederiz falanca kadar şeyler basının çok üstünüze geldiği olaylardır. Bu taleplerde bulunmayın. 6’lı masadan ümidinizi kesmeyin. Kurtarıcı olacak” dedi.

“BUGÜN TÜRKİYE CAHİL BİR ÜLKEDİR”

Siyasal mesajlar vermeyi sürdüren Akpınar, “Seküler, laik, pozitivist, Kemalistsinizdir, hangi bahtiyar bana. Ama tıpkı üstelik alın tarafta koca yüzde elli oy var. Bugün Türkiye kakavan tıpkısı ülkedir. Ben temiz Türk milletinin kararlarından ve allegliğinden ödü patlayan tıpkı sanatçıyım. O yüzden onlar seçebiliyorlar, niçin, zira sayı farkı eğitim bilimi seviyesi ilkokul beş. Henüz liseden çıkışlı birlikte olamadık” ifadelerini kullandı.

TEPKİ ÇEKTİ

Bu sözler sosyal medyada ise kullanıcıların tepkisini çekti. Twitter’da onlarca hesaptan, Akpınar’ın sözlerine müteveccih paylaşımlar yapıldı.

İşte o yorumlardan bazıları:

Share: