TFF, Diyarbekirspor’un maçlarını İstanbul’da oynama talebini ansız çevirdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Diyarbekirspor’un tesis sorunu zımnında maçlarını İstanbul’birlikte oynama talebini ansız çevirdi. Diyarbekirspor- Uşakspor karşılaşması 28 Ağustos Muamele haset saat 20.00’birlikte Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Spor Bakanı Aşure Ayı Kasapoğlu ve Vali Mehabetli İhsan Akarsu ile yapılan görüşmelerden sonradan organizasyon sorunu amacıyla gani marifet geldi. Site içre tespit edilen bir yapı kulübe geçici olarak tahsis edilecek, ardında birlikte kulübe mufassal vadeli tesis yapılarak kazandırılacak.

Diyarbekirspor’un, konaklayacağı organizasyon olmadığı amacıyla maçlarını İstanbul’dahi avutmak için yaptığı referans TFF yoluyla reddedildi. Bunun konusunda klasman hazırlıklarını İstanbul’bile sürdüren bando, program değişikliği yaparak Diyarbakır’a dolaşım kararı aldı. Cuma haset kentte egzersiz yapacak olan yeşil-kırmızılı takım, ahzüita haset ligin ilk hafta maçında saat 20.00’dahi Uşakspor’la karşı karşıya gelecek.

Kulübün yaşadığı yapı sorunuyla ilgilendiren olarak birlikte ferah haberler gelmeye başladı. Öncelikle kent içerisinde bir kamu kurumuna ilgili olan tesis arızi kendisine kulübe tahsis edilecek, ardında kurumların desteği ve kulübün işbirliğiyle yeşil-kırmızılı kulübe kalıcı organizasyon kazandırılacak. Tesisle ilgili projenin hazırlandığı, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılarak Seyrantepe Spor Kompleksi içerisindeki alanın kasılma yerine düz yazı edileceği öğrenildi.

Diyarbekirspor heyeti, sabık hafta İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nu müzakere ederek kasılma sorununu dile getirmiş, bakanlar bile ilişkin kurumlara buyruk vererek sorunun çözülmesi yönünde etkili bir ferman koymuştu. Bunun üzerine eski bölüm Diyarbakır Valisi Mehabetli İhsan Akarsu ile yapılan görüşmenin ardından iyice duyum geldi. – DİYARBAKIR

Share: