TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Ticaret Odası danışma toplantısında konuştu Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Aynı ve bu arada olursak şu bileğimizi dünyada kimse bükemez.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Tecim Odası (KOTO) İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, hafta sonu Azerbaycan’üstelik yaptıkları ziyaretleri ve temasları katılımcılara aktardı.

29 Ekim’bile Gemlik’teki TOGG fabrikasını Türk milletiyle beraber açacaklarını rapor fail Hisarcıklıoğlu, Mart ayında de TOGG’un Kocaeli’dahi yollarda gezerken görüleceğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, TOGG’un tedarikçisi konumunda 35 Kocaelili firma bulunduğunu dile getirerek, bu durumun teknolojide ve yatırımlarda gelinen noktanın bildirme konkre göstergesi olduğunu kaydetti.

“KOTO, ticaret odaları içerisinde akreditasyon puanında Türkiye ikincisi oldu”

Kovid-19 salgını döneminde seçme bölüm ve borsa başkanının müthiş tıpkı performans gösterdiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, kendilerinin birlikte mevrut talepleri toplayıp değerlendirerek saat gözetmeksizin ilgililere ilettiğini bildirdi.

Hisarcıklıoğlu, bire bir odanın ferah çalışıp çalışmadığını ölçen aynı mekanizma bulunduğunu belirterek, bunun de akreditasyon olduğunu söyledi.

Odaların verdiği hizmetleri ölçen uluslararası ve bağımsız milletvekili bir akreditasyon kurumu bulunduğunu tabir fail Hisarcıklıoğlu, alelhusus Mağribî ülkeler ve ABD’da tutmak için hep ticaret odalarını bunların denetleyip yıldızladığını kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, ilk TOBB’un akredite olduğunu ardından da odaların bu sürece katıldığını dile getirerek, KOTO’nun tecim odaları içerisinde akreditasyon puanında Türkiye ikincisi olduğunu bildirdi.

Birlikte yağmur ve artağanlık olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, onun için kimsenin başkasını ötekileştirmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Hisarcıklıoğlu, farklılıkların zenginlikleri olduğunu vurgulayarak, ülkenin başına yük geldiği ant milletin irtibat ve beraberliğini ortaya koyduğunu belirtti.

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde bu ilişki ve beraberliği Kocaelililerin yaşadığına belen fail Hisarcıklıoğlu, o dönüş 75 yaşındaki bire bir ağababa ile eşinin İzmir’den buraya yardım malzemesi getirdiğine şahit olduğunu söyledi.

“Benzeri ve bu arada olursak şu bileğimizi dünyada kimesne bükemez.” diyen Hisarcıklıoğlu, “Buna şahsen tanık olan tıpkısı kardeşiniz namına söylüyorum. Bunu yaptım bu arada, işinizde, gücünüzde, birbirinize, ortağınıza sarın kardeşim. Bunu fail kazanır.” ifadelerini kullandı.

KOTO Umumi Heyet Başkanı Necmi Endişe da yaptıkları çalışmaları aktardı.

Konuşmaların arkası sıra güruh basına sadık devam etti.Share: