Yakınlarının cenazesine giderken devrilen otomobilde ölen 3 kişinin cenazesi defnedildi

Yakınlarının cenazesi için Giresun’a giderken Sivas’ta meydana mevrut gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi toprağa verildi.

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde geçkin meydana mevrut gidiş geliş kazasında yaşamını yitiren Salih ve babası Bilal Konukçu (68) ile Muharrem Önsöz’ün (66) cenazeleri, Giresun’un Alucra ilçesine getirildi.

Cenazeler, Alucra Şekil Iri Camisi’nde kılınan namazın arkası sıra ilçeye merbut Aktepe köyündeki eş kabristanlığına defnedildi.

Cenaze törenine, Mihmandar ve Önsöz aileleri ve yakınlarının yanında Alucra Kaymakamı Muhammet Cengiz, Alucra Belediye Reisi Suat Aybar ile vatandaşlar katıldı.

Alucra ilçesinde iki zaman önceki minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden Hasan Hastaoğlu’nun cenaze törenine akmak için geçkin Sivas’tan yola sâdır Salih Konukçu yönetimindeki 34 ES 1821 plakalı otomobil, D-100 yağız yolunun Koyulhisar ilçesi Yemişli mevkisinde devrildi. Kazada sürücü ile beraberindeki Bilal Mihmandar ve Aşure Ayı Önsöz görüngü durumunda hayatını kaybetti, Döndü Önsöz ise yaralandı.

Öte yandan, Hasan Hastaoğlu’nun dahi Aktepe köyünde aynı süre evvel ahiret yolculuğu eden akrabasının ailesine taziye ziyaretinden dönerken ilçe geçirdiği öğrenildi.

Share: