YANLIŞSIZ Parti’den Odunpazarı Şehremini Kurt’a “Karapınar Kondu Önleme Bölgesi” projesi eleştirisi

DOĞRU Tümen Eskişehir İl Başkanı Zihni Deli Dolu, Büyükşehir Şehremaneti Meclisi Kadro Başkanvekili Gaye Özcan ve Odunpazarı İlçe Başkanı Ulvi Acar, Odunpazarı Şehremini Kazım Kurt’a, “Karapınar Gecekondu Önleme Bölgesi” projesine ilişkin eleştiride bulundu.

Sağlık Mahallesi muhtarlığı uğrunda gazetecilere açıklamada bulunan Hareketli, Karapınar Gecekondu Önleme Bölgesi’nde Odunpazarı Belediyesi aracılığıyla seçkin mesai yapılmamasını eleştirdi.

Bölgedeki çalışmalar üzere vatandaşlarla geçim zamanının geldiğinin altını çizen Etken, “Bunu aynı dakika ilk hızlandırıp yapmamız geçişsiz. Karapınar Gecekondu Önleme Bölgesi’nin 2. etabının aynı dakika evvel hayata geçmesini istiyoruz.” dedi.

“Belediyeyi icraata davet ediyoruz”

YANLIŞSIZ Tümen Büyükşehir Uray Meclisi Ekip Başkanvekili Özcan ise 2010 yılında Geçim, Erenköy, Alanönü ve Karapınar mahallelerini kapsayan Karapınar Kondu Önleme Bölgesi’nin ayrımsız bölümünün dönemin Odunpazarı Şehremini Senet Sakallı’nın TOKİ ile yaptığı teşrikimesai protokolüyle tamamlandığını anımsattı.

Mevcut Odunpazarı Belediye Reisi Kazım Kurt’un 2014 yılında TOKİ ile hareket birliğinden vazgeçtiğine değinen Özcan, şöyle devam etti:

“Şehremaneti kendini sahadan ihtiraz projenin ikinci etabı maalesef ortada aldı. Sayın Kazım Kurt’a bayındırlık yapma yetkisi verildi. Karapınar Kondu Önleme Bölgesi’nde Karapınar ve Alanönü’nün bütünü gecekondu önleme bölgesine giriyor ancak Erenköy ve Geçim mahallelerinde bölgeye girmeyen metruk adalar var. ‘Burada benzeri imarı uygulayın TOKİ’yi beklemeyin. Burayı dönüştürelim. Ondan sonradan mademki dönüşebiliyorsa devamını sağlayalım.’ dedik. Onlar de dediler kim ‘Yok. Ilk onu yapalım, burayı ona uyduralım.’ dediler. Burada panel kimi argümanlarla bu konunun bu zamana büyüklüğünde sürünmesinde ve bundan sonra da sürüncemeye kalmasındaki insan, Odunpazarı Şehremaneti Başkanıdır. Laf yerine icraat üretin. Belediyeyi icraata çağırma ediyoruz.”

“Kanayan yaranın durdurulmasını ve çalışmanın başlatılmasını istiyoruz”

DOĞRU Tümen Odunpazarı İlçe Başkanı Acar dahi Karapınar Gecekondu Önleme Bölgesi’ndeki sorunun siyasa üstü olduğunu vurguladı.

Şehremini Kurt’un konuyla ilişkin mukteza adımları atmamakta ısrar ettiğini söyleyen Acara, “Maslahat burada seçkin siyasi partinin çalışması veya tıpkı hizmeti getirmesi değil, ana olan burada işlek vatandaşların mağduriyetin giderilmesidir. Tığ bu konuda seçme makule çözüme amade olduğumuzu, kendilerinin üstelik destek vermesi halinde hal çoğaltma üstüne lazım girişimlerde bulunacağımızı defalarca söyledik. Yapılmış olan tören düzeni çerçevesinde Odunpazarı Belediyesi’nin almış olduğu tıpkısı bitirme devri söz konusuydu. Maatteessüf aradan sabık tahminî 4 yılda değme aşama atılmamıştır. Dolayısıyla tığ tekrar buradaki vatandaşlarımızın kıygın olmaması yerine gerekli girişimlerde bulunarak bu laf üstünde Meclis’te milletvekillerimizi müzakere yazar onlara bu konuyu aktarmamız karşısında ve İl Başkanımız, Kadro Başkanvekilimizle alay malay TOKİ Başkanı yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda burada seçme sorunun kalmadığını ve tıpkısı elan sorun yaşanmayacağı taahhüdünü aldıktan sonra çıktı Odunpazarı Belediyesinin buradaki projeyi başlatmasını arzu ediyoruz. Buradaki kanayan yaranın durdurulmasını ve çalışmanın başlatılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: