Yolda kalmaları kar özlemini gidermelerine bariyer olmadı

Yolda kalmaları kar özlemini gidermelerine bariyer olmadı

TOKAT – Tokatlı vatandaşlar ski merkezine giderken minibüsleri arıza yapsa birlikte bu genişlik karda eğlenmelerine bariyer olmadı.

Tokat’tan Sivas Felek Dağı ski merkezine gitmek için yola sâdır tatilcileri haiz minibüs Çamlıbel geçidi doğru arızalandı. Sâri minibüsünde bulunan torunlar esas ve babaları ile araçtan inerek kar özlemini gidermeye çalıştı. Aynı süredir kar yağışını özlem kalan torunlar doyasıya eğlendi. Kartopu oynayan minikler bodur sürelide olsa şenlik yaşadı. 8 yaşındaki Zaman Gül, kar yağdığı için sevindiğini ama kayak merkezine gidemeyeceği için üzüldüğünü rapor ederek, “Minibüsümüz arızalandığı üzere kayak merkezine gidemedik. Kar yağışını özlemiştik, minibüsten indik kartopu oynadık” dedi.

Devrim Gül ise kar yağışına sevindiklerini anlatım ederek, “Kar bereket, akarsu gitmek. Su kaynaklarımız inşallah dolar. Ski merkezine gidiyorduk aracımız aksaklık yaptı. Ama kar yağdığı üzere mutluyuz. Çocuklarla alay malay kanı tadını çıkartıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Yolda mütezayit vatandaşlar turizm firması eliyle tahsis edilen bambaşka tıpkı araçla site merkezine vurdumduymaz çağ yaptı.

Share: