112 Ivedi Çağrı Merkezi İl Koordinasyon Toplantısı yapıldı

Adıyaman’da 112 Ivedili Davet hizmetlerinin elan enerjik, bol ve aceleci adına vatandaşlarımıza sunulması amacıyla ilgilendiren kurumlar arasındaki işbirliği ve koordinasyonun zinde aynı şekilde yürütülmesi ve devamlılığını bulmak için 112 Acil Davet Merkezi Hizmetleri İl Eş Güdüm Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

112 Ivedi Davet Merkezi Derinti Salonu’nda Ilbay Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Belediye Reisi Süleyman Kılınç, Ilbay Yardımcısı Dolunay Deveci, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Bitirmiş Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı, İl Afiyet Müdürü Dr. Erdoğan Halis, İl Afet ve Acil Genişlik Başmuallim Vekili Abdurrahman Biçer, 112 Acil Çağrı Hizmetleri Müdürü Seydi Körede, Tabiat Himaye ve Milli Parklar Yazıhane Müdürü İsmail Kozan, İl Sosyal Istikşaf Proje ve Gamer Müdürü Enver Doğan, İtfaiye Müdürü Ali Doğan ve 112 İl Cankurtaran Servis Başhekimi Dr. İshak Karakurt katıldı.

Kurumlar arası enformasyon ve değerlendirmenin yapıldığı toplantıda, 112 Müstacel Çağrı Hizmetleri Müdürü Seydi Körede yoluyla kurumun çalışmaları, personel durumu, 112 Müstacel Çağrı Merkezi’nin 2022 yılı çalışmaları ve davet istatistiklerini içeren bire bir sunum yapıldı.

Tüm acil çağrıların 112 numarası altında tek aynı çatıda toplandığını tamlayan Ilbay Mahmut Çuhadar, “İçişleri Bakanlığımızın himayelerinde kamu illerimizde hayata geçirilen ve bu çerçevede ilimizde hizmete verilen 112 Ivedi Davet Merkezine 01 Familya-31 Ağustos 2022 tarihleri arasında 439 Bin 884 davet gelmiştir. Gelen bu çağrıların 146 Bin 131 tanesi vakaya dönüşmüştür. 293 Bin 753 davet vakaya dönüşmemiş boş/temelsiz çağrı oranı 66,78 olmuştur. 2021 yılı sonunda yüzdelik 74,88 olan abes uydurma davet oranı 2022 yılı ilk 8 ayında yüzdelik 66,78 seviyesine gerilemiştir. Bugün ilimizdeki ivedi davet hizmetlerinin daha iyi ve birinci sınıf yürütülmesi üzere ilişkin kurumlarımızla gerekli istişareleri yaptık. Hep vatandaşlarımızdan hele kâm ediyorum, burayı abes çağrılarla meşgul etmeyin. Bu anlamda herkesi sağduyulu aynı şekilde alelade ihtiyacı varsa aramalarını bekliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Güruh sonrası Ilbay Mahmut Çuhadar ve beraberindeki gök bilimi 112 Müstacel Davet Merkezini gezerek icraat hakkında hikmet aldı. – ADIYAMAN

Share: