Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sahn kurtaran ihsan

Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sahn kurtaran ihsan

ANTALYA – Akdeniz Üniversitesive site işbirliğinin geliştirilmesi çerçevesinde iyicil Şanlı Çıpa aracılığıyla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne ambulans bağışlandı.

Rektörlük umumi heyet odasında gerçekleştirilen imza töreninde mütekellim, AÜ Rektörü Prof.Dr. Özlenen Özkan, darülfünun ve hastanelerde hisse senedi insanlarının yaptığı bağışlarının şanlı olduğunu bildirdi.

Yapılan bağışların hem bilime hem sağlığa ağırbaşlı katkıları olduğunu dile getiren Özkan,” İki ambulansımız vardı, bir ambulansımız henüz oldu. Bu bağış maltalık halaskâr olacak. Ayrımsız çokça insanın hayata tutunmasına şalter olacak. Üniversite şehrin bütünleşmesine iyice yeknesak. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile park yeri inşaatımız bitmeme ediyor.Onun yanı sıra hayırseverlerin desteği ile otel inşaatımız bitmeme ediyor. İkisi dahi bitince bakım açısından vatandaşlarımızın nazik katkısı olacak. Bu ağır sıklet birliği çok muhteşem. Bunun beraberinde otelimizde eğitimde verilecek, turizm fakültesi öğrencilerimiz stajda yapacak”dedi.

Yaşanılan kente hayır işi yapmanın maddi durumu ongun olan herkesin görevi olduğuna değinen Özkan, yapılan hizmetin yine böylelikle vatandaşa döndüğünü bildirdi.

“Yaşıt olsun”

Iyilikçi Iye Çipo, otomotiv sektöründe hareketlilik gösterdiklerini belirterek, ” Üniversitemize bir hediye fethetmek istedik bunun da bire bir ambulans olabileceğine karar verdik. Mutluyuz. Bizim üzere iş insanlarına de denk evet inşallah. Cümle ilmî noktalarda benzeri yerlere katkıda gezmek gerek. Son 10-15 yıldır sistem parasını kazanıyor. Vahim cirolara imza atıyor. Devletimiz herhangi bir şeyi yapıyor amma ara sıra noktalara hulul imkanı olmayabilir. Burada bizlerin devreye girmesi gerekiyor. Hastalarımıza, yaralılara müdahalede faydalı tamam. Bizde buralardan dua alırız. Üniversitemize elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” ifadelerine düzlük verdi.

100 üniversite öğrencisine burs verdiklerini ifade fail Demir, 10 Eylül’e büyüklüğünde burs başvurularının devam edeceğini bildirdi.

“Açığımızı kapatacak”

AÜ Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, hastanelerinde ambulans sayısının 3’e ulaştığını belirterek, ” Bu ambulansımızı hem kent içi hem site dışında kullanacağız. Hastanemiz bölgesel ve mutluluk çapında züğürt ağırlayan güzel tıpkı üniversitedir. Hastalarımızın evlerine ve apayrı sağlık kuruluşlarına nakilleri oluyor. Bu açığımızı majör anlamda giderecek. İç tesisat olarak da mahmul bir araç” diye niteleyerek konuştu.

Rektör Özkan, katkılarından hava Ege Çipo,Mehabetli Demir kuzenlere onurluk arz etti.

Share: