Altında yaşanan düşüşün ardından kuyumcuların yüzü gülüyor! Bildirme haddinden fazla işçiliksiz bezen ve gram bazında külte değerli dilek görüyor

Değerli fiyatlarının düşmesi, envestisman tahsis etmek isteyenleri heyecanlandırdı. Cevahirci esnafı ise gidişatın önümüzdeki haftalarda tersine dönerek yükselişe döneceğinin sinyalini verdi.

İŞÇİLİKSİZ ZİYNET VE GRAM BAZINDA KÜLÇE ALTINA YÖNELDİLER

Aksaray’birlikte da yatırımcılar değerli piyasasına yöneldi. Kentte kuyumcuların yolunu markajcı vatandaşlar, ileriye dönük yatırımlarında işçiliksiz bezek ve gram bazında külte altın satın almayı yeğleme etti. Sonuç 3 maaş dönemde döviz bazında yatırım fail vatandaşlar, kuyumcuların fırsat tavsiyesi ile dövizlerini altın tezgahlarında değerlendirdi.

“HER DÜŞÜŞ BILEN İÇİN FIRSATTIR”

Cevahirci vitrinlerinde işçiliği sıfır ziynetlere ayn gezdiren yatırımcılar, kuyumcuları dikkate alarak mufassal vadede yatırımlarını yaptı. Bin liranın altında seyreden gram altın fiyatları yüzleri güldürürken, kuyumcu Mustafa Arslan, “Seçkin düşüş kurum üzere benzeri fırsattır” diye niteleyerek yatırım tavsiyesinde bulundu.

“BU DÜŞÜŞTEN SONRA BİR YÜKSELİŞ GÖSTERECEK”

Kuyumcu Aslan, “Zer sabık haftaya bakarak az buçuk geriledi. Büyük bir temenni var, hele 24 değer ve bezen altınlara. Zannediyorum kim önümüzdeki haftalarda zer bu düşüşten bilahare ayrımsız yükseliş gösterecek. Değme düşüş kurum üzere bire bir fırsattır. Hele bu jeopolitik olayların neticesinde altının önünün sarih olduğunu ve yükseleceğini oranlama ediyorum. Tamlık kendisine ululuk veremeyiz, ayrıntılı vadede altının yükseleceğini adisyon ediyoruz. Yatırımcılara üstelik tavsiyemiz imdi işçiliği olmayan süs ve 24 derece külçe altın almaları” dedi.

Güncel Zer Fiyatları İçin TıklayınShare: