BAKAN ARISTOKRAT: 15 TEMMUZ’U FETÖ YAPTI, ARKASINDA BAL GİBİ AMERİKA VAR (6)

‘DOĞAL GAZ FİYATLARI AMERİKA VE AVRUPA’DA 10 HATIM ARTTI’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Kırklareli’dahi sivil cemiyet örgütleri temsilcileriyle yemekte tıpkı araya geldi. Avrupalıların, konuşurken 100 almanak planlar, balaban planlar yaptığını söylediğini tamlayan Soylu, “Seçme meseleyi burnundan kıl aldırmayacak ayrımsız şekilde yönetmeyi namına teknik olarak gören Avrupa amma akil tıpkısı şekilde bilcümle sorunlarını doğuya yıkan Avrupa, ne pandemi meselesinde, hangi global dünyada, ne üstelik enerji meselesinde burnunun önünü göremeyecek derecede benzeri takip eksikliğinin içine düşmüştür. Küreselleşme denilen fehva, 20’nci yüzyılın sonunda Amerika’yı dünyada hâkim geçirmek, Avrupa’yı üstelik onun vagonu haline getirebilecek ayrımsız anlayışı kullanmak üzere buluş edilmiş tıpkısı kavramdır. 1950’lerden itibaren dünyada çetin ekseni doğuya akilane kaymaktadır. Dokunaklı ekseni derken; panel dokunaklı ekseni, silahlı vahim ekseni ve iktisadi alçak ekseni doğuya doğru tehlikeli benzeri şekilde kaymaktadır. Doğunun istihsal mekanizmalarından birisi Çin. Kendi üretimini pandemiden kıran kapattı ve dünyanın bir nice durumunda doğal gaz fiyatları Amerika’birlikte ve Avrupa’birlikte 10 kat arttı. Beş Altı bir rakam değil bu. Çünkü aynı taraftan üretimi eklemek istiyorlar, benzeri taraftan birlikte bizden de alarak, özen ederseniz bizim sabık yılki ihracatımızın toplamı 170 bilyon dolar civarında, şu anda 250 milyar dolar civarında olacağını ve az buçuk henüz aşacağını bu yıl itibariyle hesap pusulası ediyoruz. Esas itibariyle bizden bile mülk çekiyorlar” dedi.

‘AVRUPA, AMERİKA KENDİ AJANLARINI TÜRKİYE’YE SOKUYOR’

Bakan Soylu, “Suriyelilerle tığ 500 sene bir ulus adına beraber olduk” diyerek, şöyle devam etti:

“Eş kapına gelmiş, karşı tarafta kadınlara tecavüz ediyorlar, iki canlı kadınların karnındaki çocukları öldürüyorlar, yaşlıları öldürüyorlar. Tığ ne yapmalıydık? Bugün Ukrayna, Avrupa’ya gitti, 5 milyonun üstünde. Avrupa ‘Almıyorum’ mu dedi? Kimse sebep sesini çıkarmadı? Ne devir dönecek bunlar özlük memleketlerine belli mi? On Paralık anlaşılan değil. Ama Avrupa ve Amerika zat ajanlarını Türkiye’ye sokuyor, ‘Bu Suriyeliler buradan gitsin’ diyor. Adamlar zaten yüzmek istemiyorlar ki gitsinler. Ben İdlib’da 75 yaşındaki benzeri teyzeyi gördüm, dedi kim; ‘Evlat, ego memleketime görünmek istiyorum.’ Ben, ‘Memleketindesin’ dedim. Kendi toprağına andırmak istiyor. Buradakilere soruyoruz gider misin diye, ‘Peki gideriz’ diyor. Amma orada ölüme mi gitsin? Tıpkısı bölümü rejimin, tıpkı bölümü DEAŞ’ın, tıpkı bölümü PKK/PYD’nin elinde. Sair tarafa birlikte Amerika mevrut, 12 kesim kaynak kurmuş. Yunanistan üstelik mahiyet kuruyor. Benzeri tezgah hazırlama içerisinde. Bunları görmüyoruz. Bu insanlar nereye gidecekler? Bizim Fırat Kalkanı bölgesi, Zeytin Dalı Harekatı bölgesi, Sulh Pınarı bölgesine gittiler. Bütün 525 bin gönül oraya fahri kendisine geri döndüler. Biz orada, onların daha bayındır benzeri şekilde olabilmesi için, buraya gelmemelerini gerçekleştirme edebilmek üzere orada güvenliği, sağlığı, adaleti, altyapıyı oluşturduk. Kendi meclisleri kuruldu. Onlar paralarını topluyorlar, harcıyorlar, ayrımsız iktisat oluşturdular. Eskisinden elan dolgunca durumdalar. O bölgeye gidiyorlar ama Kuzey Halep bölgesinde varlar. Cenup ve Ölçülü Halep bölgesinde yoklar. Zira oraya gidince onları per berbat ediyorlar. Ne devir gidecekler? Mütenavip bulabilirsek. İşte o alternatiflere bakıyoruz. Cerablus’ta, El-Bab’de, Resulayn’dahi, Telabyad’üstelik tahminî 1 milyon kişinin yaşayabileceği uluslararası yardım kuruluşlarından tıpkı proje amacıyla bütün beraber çalışıyoruz. Bire Bir noktasına büyüklüğünde geldik.”

Icra Vekili Soylu, Suriyelilerin yanlışlık işleme konusuna değinerek, “Suriyeliler bizim kardeşlerimizdir. Tabii özlük ülkelerinde döneceklerdir. Amma Türkiye’da hangi büyüklüğünde suç işliyorlar? İlk dediler ki, ‘Bunlar 3-4 sene sonra o kadar çokça cürüm işlerler kim.’ Bunların cesim aynı bölümü Dindar, zaten bizim coğrafyamızın insanı. Evet, bizim kültürlerimizde ihtimal farklılıklar bahis konusu amma haram, helal sende hangi kadar varsa onda dahi o kadar var. Belirgi itibariyle cürüm işlemesi, bizde 2.2- 2.3, onlarda ise 1.1- 1.2; yarı yarıya. O dahi bire bir kısmı zat aralarında. Onun amacıyla hep bunların hepsi uydurma” diyerek konuştu.

Fon dökümü

——————————

-Yemeğe katılanlar-Aristokrat’nun konuşması

-Yemekten detaylar

Selen-alıcı: Marifet-Alıcı: Yüksek Fert ZERAY-Hedef AKAGÜNDÜZ/KIRKLARELİ,

Share: