Bilgelik- Sen’den Eriştirme Bakanlığı’na: Bağımsız Milletvekili Geçerlilik Uğrunda Hesap Vereceksiniz

KESK’e merbut Bili- Sen, Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı önünde yaptığı açıklamada, sendika üyelerinin “çımbar” edilmesine serencam verilmesi çağrısı yaptı. Fen-Sen Genel Başkanı Mesut Balcan, “Kendini yasalardan yüksek gören, sendikal ayrımcılık işleyen, adam kayıran, başarısız atamalara imza atıp ve hava kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla fütursuzca kullananlardan dolaşma gelince müstakil hüküm önünde adisyon soracağız” dedi.

KESK’e sadık Fen- Sen üyelerinin, TRT Genel Müdürlüğü uğrunda fora etmek istediği açıklamaya müsaade verilmedi. Olgun-Sen üyeleri bunun üzerine Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı uğrunda açıklama yarmak istedi. Ancak burada bile eyleme polis engelleme etti.

Selen-Sen üyeleri ile polisin beyninde yaşanan kısa devamlı tartışmanın arkası sıra basın açıklaması yapılmasına izin verildi.

“Baskılar, soruşturmalar, sürgünler bizi yıldıramaz” pankartı taşınarak yapılan açıklamada, sendika üyelerinin çalıştıkları işyerlerinden apayrı şehirdeki birimlere görevlendirilmesine aksülamel gösterildi. “Çımbar” yerine nitelendirilen bu görevlendirmelere alın “Baskılar, sürgünler bizi yıldıramaz” sloganı atıldı.

Bilim-Sen Genel Başkanı Ongun Balcan, fariza yeri değiştirilen üyelerini şöyle açıkladı:

“Sendikal hareketlilik yürüten esbak dolaşma Umumi Başkanımız ve aynı zamanda Mersin Ağacı mülk temsilciliği işleyen Musa Özdemir’i Kayseri’ye, Eşkâl Denetim Kurulu Üyemiz Gezinme Süslü Karabulut’u Iğdır’a, Diyarbakır Bölüm Yönetiminden Cengiz Oluç ve Batman İl Temsilcimiz Erdal Tilen’i Kozluk ilçesine, İstanbul Idarehane Denetleme Kurulu Üyemiz Mutlu Düzova’yı Şanlıurfa’ya, İstanbul’üstelik işyeri temsilcimiz Fatih Akgöl’ü Hakkari Çukurca’ya, Ankara dahi İşyeri temsilcimiz Kalımlı Çınar’ı Gaziantep’e yasaya kategorik karşıt olmasına karşın hisse senedi yerlerinden ve ailelerinden kilometrelerce uzağa ve teşkilatlanma alanının dışına sürerek faaliyetlerini engellemeye çalışıyorlar.

Batman PTT Dağıtım ve Çokluk Müdürlüğünde etkin esas müvezzi; amele arkadaşlarımıza ağırbaşlılık uygulamakta, cinsiyetçi küfürler ederek dağıtıcıların üstüne yürümekte, kavgayla, taşlama ile tevzi yaptırmaya çalışmakta, İHS’li arkadaşlara yönelik hareket güvencelerinin olmadığını, istese keyfi kendisine rastgele ahit cihetlerini değiştirebileceğini söyleyerek mobbing uygulamaktadır. Bu baskıları kabul etmeyen arkadaşlarımız Başmüdürlüklerine şikayet dilekçesi yazarak konu ile ilişkin anket açılması talebinde bulunmuşlardır.”

“ÜYELERİMİZE MOBBİNG UYGULANIYOR”

“Örgütlü bulunduğumuz işyerlerindeki yöneticiler bariz sendikal alt bölüm yapmakta üyelerimize mobbing uygulamaktadır” diyen Balcan, Ulaştırma ve Tanıtma Bakanlığı önünde bile gösteri yapacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PTT emekçilerinin kayırıcı onuruna yakışan koşullarda yaşaması ve çalışabilmesi amacıyla mücadele ettik, ediyoruz, edeceğiz. Üyelerimize yapılan hukuksuz sürgünler akıbet bulana kadar mücadelemize bitmeme edeceğiz. Sürgünler dümbelek alınmadığı takdirde ülkenin dört bir yanından üslup kolları ile basın açıklamaları yapılarak PTT Genel Müdürlüğü ve Eriştirme Bakanlığının önünde kitlesel matbuat açıklaması yapacağız. PTT yönetiminin yanlışlık dokuma eden bu tutumunu kamuoyunun takdirini sunuyoruz. Kendini yasalardan yüksek gören, sendikal ayrımcılık özne, insan gayretkeş, muvaffakiyetsiz atamalara imza atıp ve gelgel kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla aldırmayarak kullananlardan devir gelince müstakil egemenlik uğrunda hesap soracağız.”

Share: