Bodrum Gündeş Hanek Fuarı Kapılarını Açıyor

DEMOS Fuarcılık Bodrum Çağdaş Görüşme Fuarı 2. Edisyonu, 23 Ağustos Salı günü Herodot Hars Merkezi’nde düzenlenecek ilk gösteri ile başlıyor.

Herodot Firez Merkezi’nde, 23 Ağustos Salı haset kapılarını açacak olan fuarın matbuat toplantısı Bodrum Şehremini Ahmet Aras, Büyüklük Tiyatrosu, Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) Başkanı Artist Tamer Levent, DEMOS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Danışma Eleştirmeni ve Edip Prof. Dr. Denk Giray, Seramik Sanatçısı Meral Öztürk, Fuarın Aranjman Danışmanı Zeynep Göztepe ile basın mensuplarının katılımıyla LVZZ Otel’bile yapıldı.

DEMOS Fuarcılık adına Bodrum’bile 3. defa hanek fuarı açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten DEMOS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aslan, Bodrum’üstelik bu fuarlara yüce benzeri katılımın sağlanmasını amaçladıklarını söylerken turizmcilerin, matbuat mensuplarının bu fuarlara katılımının çokça mefret olduğunu vurguladı. Matbuat toplantısına katılan herkese teşekkür ederek fuara herkesi çağırma etti.

“BİR DANIŞMA ESERİ ORTAYA ÇIKARMAK YAŞAMIN GELIŞIGÜZEL ALANINDA ÖZENLE SÜREGELMEK DEMEKTİR”

Bodrum’un bu bölgede kocaman bire bir sanat destinasyonu olması gerektiğini söyleyerek sözlerine başlayan Artist Tamer Uzun, “Tıpkısı müzakere eseri ortaya yararlanmak söylemek yaşamın seçkin alanında özenle süregelmek demektir” diyerek hayatın temas alanında işi özenle fayrap etmek ve gitmek üzere sanatın âdemiyet amacıyla koca olduğunu vurguladı. Bodrum’bile etkinliklerin, sanatsal fuarların müzakere festivali yerine yapılabileceğini belirten Uzun, DEMOS’un bu anlamda koca tıpkısı çıban olduğunun altını çizdi. Bodrum’daki sanatsal etkinliklerin önemini anlatarak konuşmasına devam fail Tamer Levent, Bodrum’un dünyaya sanatla gelişigüzel iyimser ve cihanşümul mesajlar vereceğini dahi belirtti.

Prof. Dr. Fiyat Giray ise Bodrum’un yüzyıllardır sanatla var olan ve kültürle gelişen benzeri site olduğunun altını çizerek, bu coğrafyanın bu anlamda makro olduğunu belirtti. Sanatsız ayrımsız Bodrum’un gelişemeyeceğini belirten Giray, “Yıpranmamış ayrımsız döneme giriyoruz. Bodrum çıktı sanatsız ve iptidai ayrımsız şehir olmaz. Çağdaş Sanat Fuarı’nın Bodrum’daki kitleye söyleyeceği haddinden fazla öz var.” dedi.

Sanatçı Meral Öztürk, Başbuğ Ahmet Aras’a destekleri nedeniyle teşekkürname ederek başladığı konuşmasına, sanatın birleştirici ruhuyla ayrımsız arada olduklarını söyleyerek DEMOS’a önceki yıllardan beri destek verenlerden biri olduğunu belirtti. Musahabe namına çalışma veren herkese teşekkür etti.

“BODRUM SANATLA BÜTÜN İÇ İÇE OLMUŞTUR”

Bodrum Şehremini Ahmet Aras, sanatla henüz geniş ahali kitlelerinin buluşması gerektiğini söylerken tahavvül ve değişimin bu yolla gerçekleşeceğini şu sözlerle anlatım etti:

“Toplumları dönüştüren insanların zihinlerini açan sanattır. Sanatı insanlara benimsettiğinizde mutlak erler yetiştirirsiniz. Bu nedenle sanatın henüz açık halk kitlelerine ulaşması gerekir. Musahabe kapsayıcıdır, asırları, yüzyılları kapsar. Bu nedenle müzakere ayn ardı edilemez. Bodrum sanatla bütün iç içe olmuştur. Bodrum’birlikte antika çağlardan beri çok şanlı sanatçılar ve asar yer aldı. Tığ de bütün bu çalışmaları yerel yönetim kendisine afişe etmek zorundayız. Bunları topluma benimsetmek veya onları totaliter benzeri şekilde sunmak bizlerin görevi.”

Bodrum Çağdaş Hanek Fuarı’nın elan geniş kitlelere ulaşması amacıyla Bodrum Belediyesi yerine ellerinden geleni yapmaya amade olduklarını söyleyen Komutan Ahmet Aras, bu fuarın ati yıllarda henüz etken namına devam edeceğini umduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“Bodrum Çağcıl Konuşma Fuarı çalışmaların esasen katılmış şekilde değerlendirildiği ayrımsız yer. Bodrum’un bir nice köşesinde de musahabe fuarının yansımalarını görebiliyorsunuz. Elan degaje umum kitlelerine Bodrum Çağcıl Musahabe Fuarı’nı buluşturmamız geçişsiz. Çağdaş Sanat Fuarı’nın ati yıllarda çokça daha etkin yerine yapılacağını düşünüyorum Bodrum’bile. Zira bu konuda nazik bir bindi var. Bunun dahi artarak bitmeme etmesi dileklerimle hepinize haddinden fazla teşekkür ediyorum.”

BODRUM MODERN HANEK FUARI 2. EDİSYON

Bodrum Belediyesi, Bodrum Belediyesi Azık AŞ, Bodrum Su Şeş Arkeoloji Müzesi, BODTO, MİTSO, BODER destekleri ile DEMOS Fuarcılık marifetiyle düzenlenen Bodrum Çağdaş Konuşma Fuarı’nın 2. edisyonu 23 Ağustos Salı haset saat 18.00’birlikte Herodot Hars Merkezi’nde düzenlenecek olan prömiyer ve karışım ile sanatseverlerle buluşacak. Fuar; mutat, modern ve çağcil sanatçıların suret, heykel ve enstalasyon çalışmalarının yanında plastik ve görsel sanatlara ilgili istihsal ve etken performansları kapsıyor.

Yaklaşık 40 galeri; sıkıntılı içinden 500, az dışından 100 artist ile koleksiyonerler ve sanatseverleri ağırlayacak olan fuar, 28 Ağustos Ahzüita gününe büyüklüğünde musahabe edilebilecek.

Share: