Çeşme’den yola çıkan yardım gemisi İskenderun’da

Çeşme Limanı’ndan, haddinden fazla sayıda gelişim makinası ve ayrıksı arkalama malzemelerinin haşiv işleminin tamamlanmasının peşi sıra yola çıkan Ulusoy 5 Ro-Ro Gemisi İskenderun Limanı’na vardı.

İMEAK Deniz Tecim Odası İzmir Şubesi kıran bölgesine muvasala sorununu deniz aracılığıyla yazılmak amacıyla Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanlığının koordinasyonu ile alay malay Pınar Limanı’ndan, çok sayıda hareket makinası ve özge yardım malzemelerinin haşiv işleminin tamamlanmasının peşi sıra yola sâdır Ulusoy 5 Ro-Ro Gemisi İskenderun Limanı’na vardı.

Bu akşam saat 20.30 sıralarında İskenderun limanına ulaşan Ro-Ro gemisi, hisse senedi makinaları ve müzaheret malzemelerinin limana indirilmesinin ardından bu tün İskenderun Limanı’ndan ayrılarak Çeşme’ye dönecek. Pınar’ye boş adına dönecek olan Ro-Ro gemisi, deprem bölgesinden terk etmek talip depremzedeleri bile Çeşme’ye taşıyacak.

7 Küçük Ay Salı günü, sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aliağa, Bergama, Torbalı, Kuşadası, Urla, Karaburun ve Pınar’den mevrut çokça sayıda gelişim makinası, hayat konteyneri, beton delici Hilti, forklift, vinç, gıda, keyif ve hayat malzemeleri, su gibi deprem bölgesinde mukteza olacak malzemeler Ulusoy 5 Ro-Ro gemisine yüklenmişti. Çeşme Kaymakamlığı ve Çeşme Belediyesi’nin çağrısıyla toplanan çokça sayıdaki arkalama malzemesi bile Ro-Ro Gemisi’ne yüklenerek sarsıntı bölgesine gönderilmişti. – İZMİR

Share: