CHP’li Aydoğan: “Tirebolu-Torul yolu sebep yapılmıyor?”

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Giresun’un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane’nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna ilişik, “Bu kat bozukluk yapılmıyor? Nedir mesele?” diye niteleyerek sordu.

Aydoğan, Harşit Vadisi Platformu üyeleri ve Gümüşhaneliler Hars, Görüşme Belde ve Sosyal Tesanüt Derneği üyeleri ile Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Giresun’a bağlı Çamoluk ve Gümüşhane’ye kapalı Şiran ilçeleri içerisindeki D100 esmer yolunun yegâne şerit aynı güreşçi köprüsü ile birbirine bağlandığını kaydetti.

Bu köprüye ahali ortada “Ecel Köprüsü” dendiğini belirten Aydoğan, burada seçme sene ölümcül kazaların yaşandığını belirterek, “Hızlı bire bir şekilde henüz fazla fert ve mal kaybına bozukluk olmadan yolun sorunun çözümünü talep ediyoruz.” dedi.

Giresun’un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane’nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna da değinen Aydoğan, yolun 2016 yılında ihalesinin yapıldığını, 2018 yılında Karayolları Umumi Müdürlüğü marifetiyle onaylandığını ve münakasa dosyasının hazırlandığını bildirdi. Aradan beş yıl geçtiğine fakat yolun bire bir makule yapılmadığına bel eden Aydoğan, “Bu posta sebep yapılmıyor? Nedir mesele? 21. yüzyılın Türkiye’sine uygun aynı ebat değil, çözmeniz lazım.” ifadelerini kullandı.

Share: