CHP’li Erol: “Muhalefetteyken Bunu Yapıyorsak, İktidarda Neler Yapacağımızı Düşünün”

Veri: TAMER ARDA ERŞİN – Alıcı: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, Elazığ’üstelik; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin projesi Gazi Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi inşaatının ana atma töreninde; ” DOĞRU Parti, Türkiye’bile bildirme işlek olduğu ilde yaşanan mesail karşısında uyuzluk ve biçare kalırken, eğitim hayatına katkı verecek okulları yapmazken, tığ muhalefette olduğumuz halde Elazığ’a, şehremaneti başkanlarımız yetişti ve el attı. Bu hangi gelmek? Muhalefetteyken bunu yapıyorsak iktidarda neler yapacağımızı düşünün” dedi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ’da İBB’nin yürüttüğü Elazığ Gazi Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi inşaatının temel atma törenine katıldı. Elazığ depreminde hasar gören ve İBB marifetiyle yenilenen okul binasının temel atma töreninde mütekellim CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, şunları söyledi:

“Haddinden Fazla güdük ve katışıksız konuşacağım. Elazığ’dahi 20 şehremaneti var. 20 belediyenin 20’si üstelik Topluluk İttifakı. Bizim, en üst seçime büyüklüğünde 20 belediyenin 20’sinde biricik meclis üyemiz üstelik yoktu. Bırakın uray başkanını… İlk kere, Ulus İttifakı’ndan sadece kent merkezinde; 4 tane şehremaneti sedir üyesi seçtik. Yani sorumluluk alanımız bu, Elazığ’birlikte.

Ama düşünün ki SELIM Tümen, Türkiye’üstelik bildirme işlek olduğu ilde yaşanan mesail karşısında aciz ve nevmit kalırken, terbiye hayatına ulama verecek okulları yapmazken, biz muhalefette olduğumuz halde Elazığ’a, şehremaneti başkanlarımız yetişti ve halk attı. Bu hangi eylemek? Muhalefetteyken bunu yapıyorsak iktidarda neler yapacağımızı düşünün.

Bu okulu yaptırmanın hikayesi haddinden fazla ilginç. Hareket sonrasında, 30 milletvekilimiz; durumunda araştırmalar beğenmek için Elazığ’a geldiler. Yaptığımız incelemeler neticesinde ve sürecinde, DOĞRU Fırka milletvekilleri, dediler kim; ‘CHP milletvekilleri gezmeye mevrut amma, tığ isteriz kim gelip de Elazığ kamuoyuna bir meslek bile tığ yapıyoruz desinler’ diye ayrımsız beklentiye soktular.

İstanbul Büyükşehir Belediyemizi aradık, İzmir Büyükşehir Uray Başkanımızı aradık, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızı aradık. Kâffesi, ‘Elazığ’a işlemek bizim amacıyla onurdur’ diyerek; tıpkısı değil üç ekol yaptırma kararı verdiler.

Zaman Ekrem Başkanın yaptığı ekol sadece tıpkısı ekol değil. Okulun adı tek. Bir Tane bina ölçeğinde Milli Yetişek Bakanlığı bütçesinin dahi yapamadığı en balaban boyutta meslek. Alışılagelen 24 sınıf tıpkı ekol yaptığınızda bu ekol ile kıyasladığınızda, Elazığ’a 10 okul kapasitesinde CHP’nin… Yalnızca eğitim bilimi gayeli değil. Burada karye enstitülerinin mantığı var. Terbiye-tedrisat, mesleksel ustalık, tesisat, ahali sanatlarının geliştirilmesi… Bu; CHP’nin bu bölgedeki misal okulu kendisine, bize kazandırdılar. Okulumuzun adamakıllı olmasını diliyorum.”Share: