İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu üzere ilgi çekici sözler: Siz bugün anne aykırılık liderisiniz, yarın bu ülkenin başındasınız

Elazığ’bile 2020 depreminde Gazi Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi hasar görmüştü. İBB lisenin yeniden yapımını üstlendi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu, Elazığ’üstelik İBB’nin yaptırdığı Elazığ Gazi Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi İnşaatı’nın bugün asıl atma törenine katıldı.

İMAMOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU İÇİN DİKKAT CALIP SÖZLER

Bugün törende mütekellim muhalefetin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda sık sık adı güzeşte İmamoğlu’ndan ‘Kılıçdaroğlu’nu reisicumhur olarak’ kabul etmek istediğini vurgulayan mesajlar geldi. Burada Kılıçdaroğlu’na da seslenme eden İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Sizin önderliğinizde haddinden fazla balaban ayrımsız mücadele yürüyor şu anda. Altılı Ganyan masa ve oradan doğacak olan kullanılmamış erk günleri. Yaşadıklarımı ve bugün hissettiklerimi iletirken haddizatında çoluk çocuk da başıyla beni onaylıyordur. Onların kalbindeki duyguyu anlatmaya hız ediyorum.

“SİZE O BÜYÜKLÜĞÜNDE ÇOKÇA GELECEĞİM Kİ UTANDIRACAĞIM”

Siz bugün temel ihtilaf liderisiniz, erte bu ülkenin başındasınız. Zaman bu ülkenin başında olan kayırıcı erte bu ülkenin muhalefeti olacak. Ben İstanbul’bile uray başkanlığı döneminde bilcümle şu özlemi çektim. Ilkokul yıl boyunca büyükşehir uray başkanını makamımda görmediğim için ‘Ego birlikte büyükşehir belediye reisi olayım, size gelmeyeceğim’ demedim. ‘Bak size ne kadar haddinden fazla geleceğim, o kadar çok geleceğim kim sizi utandıracağım’ dedim.

“UMUMI BAŞKANIM BİR KEZ HENÜZ GELİP BU OKULU AÇACAĞIZ”

Biz inceden inceye yolumuza bitmeme edeceğiz. Genel başkanım tıpkısı posta elan gelip bu okulu açacağız. Sizlerle bu arada geldiğimizde eminim ki siz hep muhalefeti nida edersiniz buraya, anca hesap ediyorum.”Share: