Dallar şişko sünnet şenliğinde doyasıya eğlendi

Füru dolgun sünnet şenliğinde doyasıya eğlendi

KASTAMONU Kastamonu’nun ilçesinde düzenlenen 23. Tosya Firez ve Pirinç Festivali çerçevesinde bilcümle masrafları karşılanarak sünnet ettirilen füru amacıyla alay düzenlendi. Ayrıntılar aileleri ile katıldığı şenlikte doyasıya eğlenirken, 10 bin vatandaşa ise yemek izaz edildi.

Kastamonu’nun ilçesinde Tosya Belediyesi planlı 23. Tosya Hars ve Pirinç Festivali, eksiksiz coşkusu ile bitmeme ediyor. 4 gündür bitmeme eden curcuna çerçevesinde ilçede bulunan torunlar ise şişko adına sünnet ettirildi. Yekpare masrafları karşılanarak sünnet ettirilen 60 bala üzere Tosya Belediyesi eliyle şenlik düzenlendi. Tosya Belediyesi önünde sünnet kıyafetleri ile toplanan çocuklara Tosya Belediye Reisi Volkan Kavaklıgil yoluyla değişik hediyeler verildi. Daha sonraları kollar üzere miftah konvoyu ilçe merkezinde kornalar eşliğinde volta attı. Ayrıntılar şehir turunun peşi sıra Tosya Mesire Alanı’nda kendileri üzere hazırlanan oyun alanlarında doyasıya eğlendi. Bayram çerçevesinde birlikte tahminî 10 bin vatandaşa aşındırmak ve helva ağırlama edildi.

“60 çocuğumuz sünnet oldu”

Karadeniz Bölgesi’nin arz iddialı festivallerinden birisine imza attıklarını ve çocukları dahi bu çerçevede bahtiyar yol açmak istediklerini belirten Başkan Kavaklılgil, “23. Tosya Kültür ve Düğü Festivali’nin zaman sonuç gününü gerçekleştiriyoruz. Türkiye çapında çok kaliteli, eşsiz sanatçılarımızı, yazarlarımızı şehrimizde ağırladık. Bir Nice aktiflik düzenledik. Içtimai anlamda vatandaşlarımızın katılabileceği yarışmalar düzenledik. Bugün dahi gençlerimizin, çocuklarımız için bir sünnet şöleni gerçekleştirdik. Burada yaklaşık 10 bin kişiye Tosya usulü pilav ve sızgıt izaz edeceğiz. Kazasız belasız bu akşam ezanı festivalimizi tamamlamayı amaçlıyoruz. Tosya ticaret hacmiyle, bıçkısı, ağacı, pirinci ile Türkiye, hassaten dünyaya ad salmış bir ilçe. Bu ilçenin tanıtımını biraz aşkın muktedir olmak bize yıldız oldu. Karadeniz ve İç Küçük Asya bölgelerinin muhtemelen ayrımsız kısmında çokça iddialı aynı organizasyonu gerçekleştirdik. Şu anda 60 çocuğumuz sünnet oldu. Onarı bilcümle kıyafetleri, hediyeleri karşılanarak mutlu ettik” dedi.

İlçede dinamik ayrıntılar ise şenlikte bala eğlendiklerini belirterek Belediye Reisi Yanardağ Kavaklıgil’e teşekkür etti.Share: