DAP’ın projesi Bakir Levent’e rekor dilek!

DAP Emlak Geliştirme, yeni projesiyle dimdik ocak konseptini İstanbul’un merkezi Levent’e getiriyor. Bölgenin sunu zer lokasyonunda kayran kayran; 53 bin metrekaresi göz ve 50 bin metrekaresi ise içerisinde okul dahi yer düzlük koru alanıyla, toplam 103 bin metrekarede yadırgatıcı ayrımsız dirim sunuyor.

Bulunduğu perese bakımından Belgrad Ormanı manzarasına cemaat Yeni Uzun projesi, şehrin kullanılmamış vitrini olmaya hazırlanıyor. Bölgenin sunma iri ufki ve beş altı katlı projesi olacak Eskimemiş Uzun, doğadan aldığı ilhamla tıpkısı yandan şehrin merkezinde country tarzı tıpkısı hayat sunarken, gayrı yandan dahi vaat ettiği kalite ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü baştan tanımlıyor.

Üç ayak topu sahası büyüklüğünde yeşil alana erbap olan Kullanılmamış Levent projesi, beğenilen ve işlevsel dokunuşlarla tasarlanan serbest bahçe, teras ve balkonlar, erdemli tavanlı salonlar, hususi içtimai donatılar ile oksijene doyacağınız 50 dönüm koruyu evinize taşıyor…

Bakir Uzun projesi, gelişim merkezlerinden, hars sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye büyüklüğünde, şehrin tamam zenginliklerinin kül kalbinde vadi alıyor. Herhangi Bir nesle, rastgele kuşağa seslenme fail kültürel aktivitelerinin merkezinde; kuşakları birleştiren tıpkısı dirim sunuyor.

İstanbul’un yer muhteşem akslarından Büyükdere Caddesi, Uzun, Etiler, Şişli kabil köklü semtlerin kesişme noktasında saha düz proje, İstanbul’un iki yakasını bir araya getiren Fatih Melik Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün bütün merkezinde olmasıyla de öne çıkıyor.

Bu zamana büyüklüğünde sektöre kat sayı olacak bir nice simge projeye imza atıklarına ilgi calip DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vuzuh Yılmaz, “Levent adı, Osmanlı’birlikte denizci askerlere sunulan ‘levend’den geliyor. O gün, denizci askerlerin yetişek, spor ve etkinlik alanı olarak kurulan Levent Çiftliği bölgesi, Cumhuriyet dönemiyle gelişigüzel 35 bin dikme dikilerek toprak yeşillendirilmiş. Yeniden Cumhuriyet Altını dönemiyle gelişigüzel küsurat basamak ihtiyacı üstüne, Uzun bölgesine çok terakkiperver ekolojik tıpkı göz açısıyla yeşil mahalleler müesses. Çokça terakkiperver ekolojik benzeri bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Biz dahi o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün site hayatına uyarladık. İstanbul’un genişlik mefret merkezlerinden Uzun’te, Ihlamur Kasrı büyüklüğünde bir düzlük olan 50 dönüm koruya bitişik, lüksü doğayla buluşturan, ağırbaşlı bükülmüş, ufki country tarzı Yıpranmamış Uzun projesini geliştirdik.” dedi.

BÖLGENİN YATAY MİMARİYE SAHİP BILDIRME ŞIŞMAN PROJESİ

Projenin merkezi konumuna ilgi çekici Nur Yılmayan, “Lokasyon bakımından muhteşem iş ve mal merkezlerinin kesişim noktasında konumlanan proje, tıpkısı zamanda bölgenin yatay mimariye sahip sunma büyük projesi olacak” dedi.

Işıklı Yılmayan şöyle devam etti: “Alelhusus pandemi dönemi, bitiren beklentilerini ciddi anlamda değiştirdi. Pandemi etkisi, keyif konusunu tek olmadığı kadar öne çıkarırken, sivri anlayışında da bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar artık, doğayla bağırsak içe ama site merkezinde; tıpkı yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, bire bir yandan dahi şehirli hayatın sosyal olanaklarını sonuna kadar devam etmek istiyor.  Biz de “Çekmeköy projemizde 58 bin 300, Nişantaşı’nda ise 20 bin kişinin görüşünü alarak metin karı konseptini hayata geçirmiştik. Deminden ise yeni Uzun projesi için 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve ilmî verilerin ışığında harmanladık. Gene öncü tıpkısı yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Eskimemiş Levent, İstanbul’un merkezinde, elan önce yapılmayanı etme vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe miras nitelikte alem bire bir proje oluyor.”

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER BIRLIKTE ‘SAĞLIKLI AILE’ DEDİ

“DAP’ın tescilli markası olan ‘Mıhlı Ocak’ kriterlerini iki yıldır geliştirdiklerini belirten Berrak Yılmayan, “Bu anlamda sektörün bile öncüsü olduk. Sağlıklı Ocak kriterleriyle insanların dirim standardına dokunduk. Pandeminin henüz genişlik başında sağlıklı eş kriterlerini hayata geçirdiğimizde henüz henüz dünyada böyle bire bir kabil evet üstelik yaklaşım yoktu. Zaman geldiğimiz noktada Birleşmiş Milel’mağara açıkladığı ‘zinde mahalle’ raporu, bizim iki sene evvel söylediklerimizi teyit etmesi açısından gelgel verici…  Bu anlamda hem sektöre hem bile dünyaya bir olan avangart tıpkısı zihniyet geliştirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Konfedere Uluslar İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Yerleşme) yayınladığı “Elan dimdik ve yeşil ayrımsız ati üzere Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların akıllıca kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Ifade, hayat alanlarının makul standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

söz konusu raporu yorumlayan Berrak yılmaz, “Birleşmiş Milel, pandemi sonrası konutların ve şişko yerleşme alanlarının elbet olması gerektiğini sıraladı. Konfedere Uluslar’e göre iskân yerleri, alışveriş ve afiyet kabil günlük ihtiyaçları zat mail çevresinde karşılayan, yürüme mesafesinde hisse senedi ve eğitim bilimi imkanları sunan, zengin yeşil düzlük ve parklara komşu olan ve sosyal hayatı bile içinde barındıran konutlar içermeli. Rapora bakarak hem süresince bulunduğumuz pandemi gerçeği hem de gelecekte oluşabilecek eskimemiş pandemiler üzere yerleşme yerleri makul standartları sağlamak zorunda. Bu araştırma sonuçları; konutların maksimal bölüm ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, bir iki kıvrım hayat anlayışı, konutların elastiki mimari anlayışı sunması, kalabalıktan uzak, iyi ve sakıncasız konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Birleşmiş Uluslar, eş vücut ve can kuşu sağlığı açısından bu kriterleri sağlayıcı konutların ve dirim alanlarının üretilmesini destekliyor. Buna kapalı namına de tığ basamak geliştiricilerin ve yaşamı tasarlayan mühendislerin zengin yeşil kayran, parklara yandaki olan ve sosyal hayatı dahi içre barındıran zinde konutlar üretmesi bundan sonra mübrem asıl” diye konuştu.

ŞEHİRDE ÇILGIN VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

Dünyada bire bir geçmiş yerine geliştirdiği ‘Dosdoğru Sülale’ konseptiyle ev sektörüne yeni tıpkı çağ getiren DAP’ın, ‘Şehirde Taşkin ve Country Hayat’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1-  Metin Ocak Olmalı: Yeşilliklerle dönük, doğayla zaman düz, beş altı katlı ve mıhlı aile kriterlerine akla yatkın şekilde tasarlanmalı.

2- Şehrin merkezinde ve doğru ayrımsız semtte düzlük almalı: Şehrin bildirme büyük noktalarından birinde, varlıklı geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile şehir hayatı üzere vazgeçilmez olmalı.

3- Doğayı ve şehri; ekin, tekellüm, moda ve eğlenceyle kusursuz şekilde harmanlamalı: Tıpkısı yanda tabiatın yenileyici ruhu, başka yanda şehir hayatının canlılığı ile hem yeşili hem birlikte şehri özgürce yaşatabilmeli.

4- Merkezi iş alanları ve para dünyası ile bağırsak içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi hareket alanı kendisine akseptans edilen bölgeye dolaşma mesafesinde olmalı.

5- Volta mesafesinde birlik ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden firez sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem kent içerisinde hem dışında aradığınız seçkin husus elden beş altı adımda düz almalı.

DAP’ın halka arzına kısık rica geldi!

DAP bölüt arz ediliyor!

DAP Bina ‘yılın mütemmim markası’ seçildi

DAP Çatı’dan Nişantaşı’nda ‘’Lüksün Ötesinde’’ evler

DAP Yapı’nın Nişantaşı Koru projesi şampiyonu oldu

Share: