Denizli OSB yer sarsıntısı bölgesinde çalışmalara bitmeme ediyor

Denizli Birleştirme Sanayi Bölgesi, depremin yaralarını kısaltmak amacıyla çalışıyor. Denizli OSB itfaiye personelleri ve toplanan yardımlar hareket bölgesine ulaşmak amacıyla TIR’larla yola çıkmaya devam ediyor.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Umumi Heyet koordinasyonunda Denizli OSB Mıntıka Müdürlüğü depremin yaralarını dercetmek için görevde. Bire Bir yandan depremzedeler için müzaheret malzemeleri toplanıp bölgeye gönderilirken, tıpkı yandan de Denizli OSB itfaiye ekipleri bölgedeki kontrol istirdat çalışmalarına katılıyor. Depremin yaşanmasının çarçabuk ardından Denizli Tevhit Endüstri Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Düşüncesiz yönetiminde hızla zelzele bölgesi için çalışmalara başladı.

Denizli OSB itfaiye aracı personeli zelzele bölgesinde

İlk etapta Denizli OSB itfaiye aracı ekipleri bölgeye gönderildi. Ekipte 8 istirdat görevlisi, iki kurtarma aracı bulunurken, ekipler Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılarak, bölgedeki ekiplere bindi vermeye başladı. İlk ekibe Denizli OSB Umumi Heyet Üyesi Cemalcan Sirkeci eşlik ederken, Denizli OSB Komutan Vekili Necip Cımbar ile birlikte zaman itibariyle 1 halaskâr ve 4 itfaiye personeli daha ekibe katıldı.

80 bin battaniye ve bir nice materyal tırlarla bölgeye gitti

Denizli Kombinasyon Endüstri Bölgesi DOSTEM Mesleksel Yetişek Merkezi’nde depremzede ailelere satılmak amacıyla toplanan yardımlar ise sarsıntı bölgesine yankılanmak amacıyla TIR’larla yola çıkmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 80 bin battaniye, azık kolisi, yavru bezi, atkı, çizik, konserve kabilinden türlü ivedi ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu arkalama tırları depremzedelere yankılanmak için yola bundan sonra.

“Bize düşen rağbet gönüle isnat etmek”

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Akil, ” Türkiye’mizin başı sıhhatli olsun. Bu zelzele dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılarımıza evgin şifalar diliyorum. Zelzele 10 iri ilde bastırık gösterdi, maalesef 130 kilometrelik iri tıpkı alanda hareketli oldu. 6 bine mail karı yıkıldı. Tabiatıyla bize sakıt Türk halkı adına ahali ele, heves gönüle vermektir” diye konuştu.

“Yardımlar gitmeye devam edecek”

Bölgeden kırıcı şekilde arkalama eşyaları getirildiğini birlikte vurgulayan M. Abdülkadir Düşüncesiz, “Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını bloke etmek amacıyla toplama alanımıza yüzlerce eş materyal getiriyor. Bir taraftan paketleniyor. Toprak sanayicilerimize, çalışanlarımıza haddinden fazla teşekkür ediyorum. Lütfen bu merkezimize müzaheret göndermeye devam etsinler” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: