Gıda Perakendecileri Derneği’nden deprem açıklaması Açıklaması

Besin Parekendecileri Derneği, üyelerinin, özellikle AFAD ve başka ululuk kurumları atılmak üzere, valilikler, kaymakamlıklar, domestik idareler ve değişik müzaheret kuruluşlarıyla iş birliği ve eş güdüm halinde bölgeye yardımlarını ulaştırmaya başladığını bildirdi.

Gıda Parekendecileri Derneği’nden yapılan açıklamada, toplum örgütü ve üyesi kuruluşların, ihtiyaçların hızlıca karşılanması için halkın yanı sıra olduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Üyelerimiz, başta AFAD ve sair cesamet kurumları görünmek için, valilikler, kaymakamlıklar, yerel idareler ve farklı arkalama kuruluşlarıyla teşrikimesai ve eş güdüm halinde bölgeye yardımlarını ulaştırmaya başlamışlardır. Yetkili kurumların açıkladığı ve talepleri ilettiği gerekseme kalemleri eksiksiz üyelerimizle hızlıca paylaşılmakta, toplanan ihtiyaçlar bölgeye ulaştırılmak için lüzum üyelerimizin kişi imkanlarıyla gerekse merkezi geri hizmet desteğiyle yola çıkarılmaktadır.

Böylesi nazik ölçekli aynı olayda mecmu milletimiz kabilinden tarumar sektörü birlikte üstüne sakıt vazifeleri adına getirmekte temas zaman amade konumdadır. Bölgenin ihtiyaçlarının hızlıca giderilmesi, bildirme anne gerekseme olan gıdanın okunabilen sağlanması ve halkımızın bu tahakküm koşulları sunma gücük sürede atlatabilmesi üzere kamu kurumlarıyla deli dolu iletişimimiz ve aksiyon birliklerimiz sürmektedir.”

Share: