Ertuğrul Sağlam: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

– Ertuğrul Kuvvetli: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

GÜMÜŞHANE – Deneyimli Teknik Yönetmen Ertuğrul Akva, Gümüşhane’dahi Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla planlı ‘Bilgisizlik ve Spor Söyleşisi’ programına katıldı. Burada Türk futboluyla ilgilendiren soruya Kuvvetli, “Maalesef Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maatteessüf bu seviyede” sözleriyle cevap verdi.

Gümüşhane Üniversitesi Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilen programa görmüş geçirmiş teknik yönetmen Ertuğrul Akva ile Gümüşhane Belediye Reisi Ercan Çimen, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. Pakt Başkanı Ertürk Saha, akademisyenler, öğrenciler ve futbolseverler katıldı.

Memleketi Gümüşhane’üstelik olmaktan etraf nazik bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Akva, salondakiler yoluyla kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

“Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

Salondaki tıpkı öğrenci aracılığıyla Türk futbolunun durumu ve düzelmesi için hangi yapılması gerektiği sorusunu cevaplandıran Sağlam, “Maalesef Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maalesef bu seviyede. Hz. Ali’nin çok iyice tıpkısı sözü var, ‘Eğri cetvelden, akıllıca çizgi sokak’ diye niteleyerek. Biz vakit kaybetmeden cetveli kullananı değiştirerek bu çizgiyi düzelteceğimizi düşünüyoruz. O cetveli kime kullandırırsanız kullandırın ego bile kullansam, sen de kullansan, futbolda Fatih Terim, Şenol Ruz üstelik kullansa, Mourinho’yu da getirseniz, Jürgen Klopp’u dahi getirseniz o cetvel eğriyse vakit kaybetmeden kullananı değiştirerek çizgiyi düzeltemezsiniz. Geçmiş insanı düzeltmek geçişsiz. Yamuk insandan akıllıca gelişim çıkmaz. Maalesef hakeza aynı sıkıntımız var” dedi.

“İnşallah Gümüşhanespor’u layık olduğu yerlere bilcümle bu arada çıkarırız”

Bilgisiz hazırda antrenörlük yapmadığını ve bu süre içre deneyimlerini gençlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Ertuğrul Akva, TFF 3. Lig’dahi mücadele fail Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş’ye ilerleyen süreçte destek vereceğini belirterek, “Burada kalkmak beni bahtiyar ediyor. Şu anda çalışmıyorum istirahatteyim. Futbol sahasında harcayamadığımız emekleri futbolcu kardeşlerimize veremediğimiz bilgileri bu şekilde fırsatlar oluşturarak siz gençlerimizle ısınmak, geçmişte yaşadığımız tecrübeleri sizlerle benimsemek bana mutluluk veriyor. Gümüşhane futbolu yerine tıpkı beklentimizi aynı isteğimizi sayın Uray Başkanımızla beraber, pakt başkanımızdan üstelik istiyoruz tıpkısı Gümüşhaneli adına. Ego önceki kendisine verdikleri desteklerden âlem başkanımıza ayrıca teşekkürname ediyorum. İnşallah fena hâlde ayrımsız seriye başladık bu sıra devam boy bos ve ilk planda Gümüşhanespor’umuz gene 2. Lig’de mücadelesine devam eder. Ondan bilahare tığ bile elimizden geldiğince yardım yapar ve Gümüşhanespor’u Gümüşhanelilerin henüz da mutlu olacağı yerlere, layık olduğu yerlere dahi bilcümle beraber çıkarırız” diyerek konuştu.

Share: